foto

Miloslav Petrovič

Biografie

Miloslav Petrovič se narodil v Praze roku 1956. V dětství závodně plaval a později se vyučil tiskařem. Po vojně začal hrát amatérské divadlo v souboru Doprapo a s tímto divadlem byli často hosty na divadelních festivalech po celé Evropě. Později byl zakládajícím členem a vedoucím souboru Divadla NA Homolce. Na základě hereckého výkonu v inscenaci Christophera Marlowa Maltský Žid, kde hrál titulní roli, mu bylo nabídnuto hostování v Činoherním klubu, kde potom strávil dva roky a hrál ve hrách Dobrodružství v režii Ladislava Smočka a v Penzionu pro svobodné pány v režii Jiřího Krejčíka.

V té době si zahrál v televizních inscenacích Ohnivé ženy, Život a doba malíře Petra Brandla, Setkání v Bethelu  a první řadě seriálu Arabela.

Po delším časovém úseku věnovaném podnikání se herec vrací k umělecké činnosti a kromě natáčení reklam se věnuje seriálovému herectví. V poslední době to byla hlavně role Konkurzního správce v seriálu Ohnivý kuře.

Miloslav "Pedro56" Petrovč

Herecká filmografie

Filmy

2018 Guerilla Gardening (studentský film)

TV seriály

2018 Modrý kód (TV seriál)
Životní chvíle (S02E45)
2017 Temný Kraj (TV seriál)
Hříšníci (S01E05)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace