foto

Christian Fourcade

  • nar. 22.4.1942 (77 let)
    Vincennes, Francie

Biografie

Christian Fourcade natočil přes dvacet filmů, poslední z nich ale již v sedmnácti letech, z čehož plyne, že byl dětským hercem. Podobně jako Georges Poujouly patřil k velkým dětským hvězdám francouzského poválečného filmu. Narodil se za druhé světové války ve Vincennes a první roli odehrál jako pětiletý chlapec ve filmu NEZNÁMÁ Č. 13 (L′inconnue 13, 1948), kde ztvárnil chlapce ztraceného na pouti a neznámí dobrodinci (René Dary, Pierre Louis) jej přivedou zpět k rodičům.

V dekádě padesátých let točil Fourcade několik filmů ročně, menší úkoly bezejmenných dětí střídal s postavami středně velkými, režiséři si jej oblíbili pro jeho sympatickou, mírně vyděšenou tvář a především schopnost zahrát dětské role naplněné různými emocemi. Ve filmu ŠÉF (Le patron, 1951) se před kamerou setkal s dalším dětským hercem té doby, Serge Lecointem, v kriminálce MALÝ JACQUES (Le petit Jacques, 1953) hrál titulní roli. Mezinárodní proslulost mu přinesl především americký film LITTLE BOY LOST (1953), který se natáčel ve Francii a většinou s francouzskými herci, po Fourcadově boku ale hlavní roli hrál Bing Crosby.

V komedii CRAINQUEBILLE (1953) si Christian Fourcade vyzkoušel i zpěv a následně nahrál gramofonovou desku s dětskými písněmi. Začal pracovat i v televizi a rozhlase, jeden film natočil také v Německu. V menších rolích se objevil také v historických filmech (NAPOLEON, 1955; BÍDNÍCI – Les Misérables, 1958). Našim divákům je dobře známý jako dospívající král Ludvík XIII. v dobrodružném snímku KAPITÁN (Le capitain, 1960) s Jeanem Maraisem v hlavní roli. To však byl jeho poslední film, po pozdějších dvou menších úkolech v televizi se zcela vytratil z očí veřejnosti a od konce šedesátých let o něm všechny dostupné prameny mlčí.

Pavel "argenson" Vlach

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace