Reklama

Reklama

Leigh Scott

Leigh Scott

nar. 18.02.1972 (52 let)
Milwaukee, Wisconsin, USA

Biografie

Leigh Scott se narodil 18. února 1972 v Milwaukee ve Wisconsinu pod jménem Leigh Slawner. Ve věku 18 let se přestěhoval do Los Angeles. Ve škole potom získal pracovní stáž pro společnost Concorde.

Po dokončení studia ve věku 22 let produkoval a režíroval svůj první celovečerní film BEACH HOUSE. O čtyři roky později natočil komedii DŮM UMĚNÍ, který byl na oficiálním výběru Festivalu umění Aspen. Po šesti letech opustil Hollywood a odešel za jinýmy podniky, včetně vlastnických oblíbené Vysoké školy u UCLA.

V roce 2004 se vrátil do Hollywoodu dělat pro filmové studio The Asylum, která vyrábí a distribuje filmy na video a drátěnou spoušť. Jeho první film natočený ve studiu The Asylum je KING OF THE LOST WORLD, který byl levnou kopií King Konga od Petera Jacksona, ve stejném roce natočil FRANKENSTEIN REBORN, které bylo o něco úspěšnější než jeho předchozí film a ve stejném roce ještě natočil THE BEST OF BRAY ROAD.

V roce 2006 natočil film PIRATES OF TREASURE ISLAND, což byl jeho dosavadní nejúspěšnější film za jeho kariéru u Studia The Asylum, dále natočil film DRAGON, o trochu méně úspěšnější než předchozí snímek, HILLSIDE CANNIBALS, což mělo velký propad, a dále natočil film DRACULA´S CURSE, který mu pověst napravil.

V roce 2007 natočil svůj nejúspěšnější neznámý film za celou dosavadní kariéru, film se jmenoval TRANSMORPHERS, což byla levná kopie filmu Transformers, a dalo mu to možnost na další film s větším rozpočtem, v roce 2008, pod názvem FLU BIRD HORROR, kde ptáci infikují táborníky, a ti společně s ptáky napadají lidi.

Poté se opět vrátil k nízkorozpočtovým filmům, a natočil remake filmu THE DUNWICH HORROR, které mu propadlo, a ještě před tím natočil film CHROME ANGELS, cpž bylo více úspěšné. V budoucnosti od něj čekáme seriál THE WITCHES OF OZ.

V roce 2001 se oženil s Shaley Scottovou, která si zahrála třeba v filmu TRANSMORPHERS, INVASION OF THE POD PEOPLE, THE HITCHHIKER a THE APOCALYPSE.

Timon "t.mon" Láska

Herec

Režisér

Scenárista

Střihač

Producent

Kameraman

Reklama

Reklama