foto

Jana Trojanová

  • nar. 22.8.1985 (34 let)
    Chrudim, Československo

Biografie

Jana Trojanová vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové a obor herectví na VOŠ v Praze. Pracuje jako moderátorka v Českém rozhlase Vltava a na ČT Déčko moderuje pořad Telefon.

Získala četná ocenění na festivalech a přehlídkách v ČR. Stala se laureátkou Wolkrova Prostějova v letech 2006 a 2007, zvítězila na Mezinárodním festivalu poezie ve Valašském Meziříčí v roce 2007. V roce 2009 si z festivalu Poděbradské dny poezie odvezla prestižní Cenu Karla Högera a v roce 2010 se stala jeho laureátkou. Moderuje koncerty, přehlídky, společenské akce, plesy, besedy s básníkem Jiřím Žáčkem a psychiatrem Janem Cimickým.

Na divadelních prknech hrála ve hře Oscara Wilda „Jak je důležité býti (s) Filipem“ (Divadlo pod Palmovkou), ve hře Neila LaButa „Tlustý prase“ (Divadlo pod Palmovkou), v komedii Robina Hawdona „Dokonalá svatba“ (Divadlo U Hasičů), monodramatické hře Viktorie Hradské „Commedia finita“ (zájezdové představení), v pohádce Jana Wericha „Tři veteráni“ (zájezdové představení).

Je spoluzakladatelkou divadelní společnosti Indigo. V roce 2015 natočila CD společně s hercem Václavem Knopem a bubenicí Markétou Mazourovou k osmdesátým narozeninám básníka a grafika Jiřího Šalamouna. V televizi jste ji mohli vidět v seriálech Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2, Vyprávěj a Svatby v Benátkách.

Janatrojanova.cz

Herecká filmografie

TV seriály

2017 Modrý kód (TV seriál)
2015 Svatby v Benátkách (TV seriál)
Ultimátum (S02E26)
2012 Vyprávěj (TV seriál)
Tondův tatínek (S06E08)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Ulice (TV seriál)

Host

TV pořady

2015 Telefon (TV pořad)
1998 Sama doma (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace