foto

François Goeske

  • nar. 18.3.1989 (30 let)
    Saint-Doulchard, Francie

Biografie

François Goeske se narodil 18. března 1989 ve francouzském městě Saint Doulchard.  V současné době žije v Mnichově. Už v  raných létech François objevil svou lásku k hudbě. Jeho otec, který je violoncellista v Bavorské státní opeře, mu byl  vzorem. Jakmile byl dost velký na to, aby dosáhl na klávesy, improvizoval na klavír a v pěti letech začal chodit do houslí.

Když mu bylo osm, byl François přijat do dětského sboru Bavorské státní opery, kde se ihned projevil jeho talent. Zpíval na jevišti, mimo jiné i sóla v La Boheme a v Pikové dámě. To vedlo k tomu, že byl obsazen do hlavní role muzikálu Teddy, jehož autorem je Ulli Bree.

Kromě své hudební kariéry, se François začal zajímat i o herectví. Jako Kreuzkamm Jr., zrzavý génius matematiky, fyziky a chemie exceloval v remaku Létající třída (2002) Ericha Kaestnera, ve kterém divadelní publikum nadchnul natolik, že ho vidělo téměř 2 miliony diváků. Krátce na to propůjčil svůj hlas Mauglímu v německé verzi Knihy džunglí 2.

Od té doby François o své profesionalitě neustále přesvědčuje  v  produkcích jako Francouzština pro začátečníky (2006), Ostrov pokladů (2007), The Bridge (2008) a Summertime Blues (2009). Za své úspěchy byl nominován třikrát na Mezinárodní cenu Undine, byl také oceněn cenou White Elephant a několikrát získal ocenění časopisu Celebrity Magazine.


Wences

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1996 Tigerenten Club (TV pořad)