Místo činu

• Západní Německo Tatort (více)
Západní Německo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, (1970–2024), 1891 h 8 min (Minutáž: 56–140 min)

Režie:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (více)

Předloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (více)

Scénář:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (více)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (více)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (více)

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (více)

Série(55) / Epizody(1266)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

berg.12

Jen pro představu, Šimanského případy zaujímají pouhá 3% z celkového počtu epizod Místa činu. Tatort je naprostý televizní fenomén, který dokázal přestát nejen v konkureci desítek dalších krimisérií, ale do jisté míry žije i z konkurence mezi vlastními, co pár let se měnícími policejními týmy z různých koutů republiky. Kdo si v něm v německy mluvících zemích nezahrál, jakoby nebyl. Funguje jako líheň i důchod zároveň a celý kolos vytváří dojem promyšleného mechanizmu na podporu státní kinematografie. Jestli někdy skončí, tak spolu s ARD, o tom jsem skoro přesvědčen. ()

Peči

Jak tady většina píše - Místo činu je Schimanski a Schimanski je místo činu, aneb tenhle seriál stojí hlavně na hoších s Duisburgu čilia osa Schimanski, Thanner, Henschen, Königsberg a Osman... Jediné co mě mrzí, že představitel Thannera Eberhard Feik umřel tak brzy.. Kromě jiného mohlo být ještě více jejich společně natočených dílů. :( ()

Untentrauer

(mluvím pouze o dílech, kde je komisař Schimaski) Naprosto jedinečné a neobvyklé zpracování komisaře, který je schopný ukrást zelináři pomeranč, nebo naprosto zpackat nenápadný průnik do objektu a to ještě velmi trapným způsobem. Vyzdvihuji obrovský humor a nadsázku s jakou je seriál točený. V každém díle je minimálně jedna nenápadná scéna, které mě dokáže překvapit, rozesmát a udivit zároveň. Kdo by neměl rád komisaře, který miluje ženský, pivo currywurst a rychlost? Komisaře, který se liší od lidí, které honí pouze tím, že má odznak (pokud si ho nezapomněl někde v hospodě), který je spravedlivý a svým lidským přístupem dokáže policejní práci přiblížit na snesitelnou úroveň. Komisař, který umí rány i dostávat, ale který má poslední slovo...Za mě a pro mě je Schimanski fenomém, který nastavil laťku tak vysoko, že ji lze jen těžko překonat. Navíc když se nad tím zamyslím, tak si nepamatuji, že by někde před tím v nějakém seriálu byla tak dokonale sehraná parta kriminalistů, mezi kterými chemie opravdu fungovala - je to takový německy Magnum. A nutno poznamenat, že jeho postavou se inspiroval nejeden tvůrce. ()

Flego

Tatort je azda najdlhšie vysielaný seriál v európskych končinách, seriál vznikol v roku 1970 a dodnes sa natáčajú nové epizódy ( dokopy 1100 dielov ). V našej televízii bežal od roku 1980 a mal slušnú popularitu. Niektoré zdroje uvádzajú, že na slovenskom okruhu sa vysielalo zopár dielov už v 70-tych rokoch, ale rok som nevypátral. V seriáli sa vystriedalo obrovské množstvo aj významných hercov. ()

Boyolomouc

Německý seriál bych řekl je na stejné urovni jako český! Tak že o ničem. Vše je tak nějak stejné a nekonečné,nezáživné. Tady se sází na občas polonahého Götz George a na to že se chová jako správný policajt.První série jsou vcelku zajímavé ale můsíte bejt asi fandové takového typu seriálu.Mě to vše tak nějak nudilo a další série jsem nedal.Oni němci mají dobré reality show ale seriály moc neumí!A jako fanoušek G.George si raději pustím Poklad na Stříbrném jezeře kde také hrál. ()

Galerie (18 632)

• Při prvním vysílání (8. dubna 2018) vidělo film v Německu 8,37 milionu diváků (ČSFD)
  • Na scénáři spolupracoval také Chiem van Houweninge, představitel seriálové postavy Hänschena. (bo.rec)
  • Točilo se od 7. března do 12. dubna 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem. (ČSFD)