foto

David Altman

  • nar. 2.10.1975 (44 let)
    Stod, Československo

Biografie

David Altman pochází z Plzně a filmové branži se věnuje od roku 2012. Od roku 2015 žije se svojí rodinou u Mnichova v Německu, kde zároveň natáčí většinu filmů a seriálů. Českou kinematografii má velmi rád, v Praze a Plzni bývá velmi často, neboť s nadšením přijímá role v českých projektech či zahraničních projektech natáčených v Čechách.

Výrazné role měl např .v českých seriálech Modrý kód, Inspektor Max, Atentát, Křižovatky života II., Rozchody, Případy 1. Oddělení, napříč všemi hlavními TV stanicemi.

David na sobě neustále pracuje, nebrání se menším, ale výrazným rolím. Rád si vybírá náročné role, které ho posunou dále a přes malé role se postupně za poslední roky vypracoval k rolím větším – v letech 2017–18 měl již např.role v angličtině a němčině v seriálech pro AMAZON Prime (Lore), SKY Deutschland (Der Pass), TLC (Haunted) a mnoho dalších seriálech pro ZDF, ARD a jiné.

David hovoří plynně anglicky a německy, oba jazyky se učil od dětství a bývá proto často obsazován do zahraničních seriálů a filmů, kde hrál již po boku velmi známých herců a hereček jako Jackie Chan, Thomas Kretschmann, Jürgen Prochnow, Moritz Bleibtreu, Sebastian Bezzel, Tim Oliver Schultz, Luna Wedler, Lisa Maria Potthoff, Julia Jentsch, Nicholas Ofczarek, Antje Traue, Miroslav Nemec, Sergio Rubini, Alessio Boni a další. Z českých a slovenských herců a hereček pak po boku Juraje Kukury, Romana Zacha, Sabiny Laurinové, Jitky Ježkové.

Velmi bohaté zkušenosti má David i s natáčením reklam – v letech 2016–18 si ho do hlavních rolí vybraly světoznámé firmy jako Audi FC Bayern, Renault Trucks, Hyundai, E-ON, Fujitsu a do vedlejších rolí firmy Knorr-Bremse, Dallmayer Kafee či TV Kabel Eins.

Ačkoliv je David veselý a pozitivně naladěný člověk, perfektně mu sednou role jako policista, tajný policista, agent či záporné role jako nájemný vrah či zločinec, které si očividně užívá a ztvárňuje je velmi přesvědčivě. Díky své sportovní postavě (187 cm, 95 kg) a výrazné tváři, patří mezi snadno zapamatovatelné herce. Díky zkušenostem z automobilových závodů a své fyzické zdatnosti bývá obsazován i jako double pro rychlé jízdy autem a akční scény.

David Altman

Herecká filmografie

Filmy

2018 Bier Royal (TV film)
Der Rest deines Lebens
Rufmord (TV film)
Tatort - KI (TV film)
2015 Last Knights

TV seriály

2019 Průsmyk (TV seriál)
2018 Inspektor Max (TV seriál)
Dobrák od kosti (E05)
Lore (TV seriál)
Hinterkaifeck: Ghosts in the Attic (S02E03)
Modrý kód (TV seriál)
Matka (S02E61)
İstanbullu Gelin (TV seriál)
Episode 17 (S02E17)
2017 La strada di casa (TV seriál)
2016 Atentát (TV seriál)
Síla myšlenky (E17)
2014 Případy 1. oddělení (TV seriál)
Policajt na odstřel (S01E08)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky