foto

Beata Hlavenková

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Beata Hlavenková, jedna z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem, má na svém kontě vlastní alba i prestižní hudební ceny, spolupracuje jak s českými, tak světovými muzikanty, aranžuje písně pro velký symfonický orchestr... Její hlavní devízou je odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie i aranžmá.

Za album „Theodoros“ získala Cenu Anděl 2013 a Independent Music Award – nominace v kategorii Concept Album, alba „Joy for Joel“ (2009), „Scintilla“ (2015), „Bethlehem“ (2017) byly nominovány na Ceny Anděl.

Mezi nejdelší plodné spolupráce patří spojení s Lenkou Dusilovou, se kterou spolu s Clarinet Factory založila Eternal Seekers (2008) a uskupení Baromantika (2011–současnost). Složila hudbu např. k tanečnímu představení „VerTeDance - Flow“ (režie Jiří Havelka) a Void (2017), k dětskému představení „Sněhová královna“ a k audio knize/představení „Pišlické příběhy“. Je jedním z devíti mentorů stipendijního programu MenArt pro talentované žáky ZUŠ, organizovaného Nadací Magdaleny Kožené.

Spolupracovala na hudbě k filmu Rodina je základ státu (2011) a k animovanému filmu Lichožrouti (2016). Je autorkou hudby k dvoudílnému filmu Dukla 61 (2018).

Marta "Martaflajs" Fleischhansová

Skladatelská filmografie

Filmy

2018 Dukla 61 (TV film)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace