foto

Scott Charles Stewart

Biografie

V současné době natáčí filmovou adaptaci comicsu Priest s Paulem Bettanym, Camem Gigandetem, Karlem Urbanem a Christopherem Plummerem. Producenty filmu jsou Mike DeLuca, Josh Donen, Mitchell Peck a Sam Raimi. Priest by měl mít premiéru v létě 2010. Je také spoluautorem čtyřdílného comicsu Legion: Prophets, který vyšel před nedávnem.

Stewart je aktivním filmovým producentem a v současné době produkuje akční thriller s nadpřirozenými prvky Psyops, který je natáčen na základě jeho původního námětu, a pracuje na několika dalších filmech a comicsech. Je zkušeným odborníkem na tvorbu vizuálních efektů a spoluzakladatelem významné společnosti pro jejich výrobu, The Orphanage, která vytvořila vizuální efekty k více než dvěma tuctům velice úspěšných filmů, mezi něž se řadí Iron Man, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, Piráti z Karibiku: Na konci světa, Sin City, Den poté a Hellboy.

V roce 2005 založil společně s několikanásobným držitelem Emmy v kategorii animovaných filmů Genndy Tartakovskym, autorem tak slavných kreslených seriálů, jakými jsou Star Wars: Clone Wars, Samurai Jack a Dexter's Laboratory, společnost Orphanage Animation Studios. Studio v současné době pracuje na původním animovaném seriálu s názvem Sym-Biotic Titan pro stanici Cartoon Network, který by měl debutovat na jaře či v létě 2010.

Před založením The Orphanage byl Stewart zaměstnán jako odborník na vizuální efekty ve společnosti George Lucase Industrial Light & Magic, kde vytvářel efekty k celé řadě filmových hitů, jakými byly Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba a Ztracený svět: Jurský park. Vystudoval obor filmové produkce na Tisch School of Arts na New York University.

Zdroj: Falcon

Režijní filmografie

Filmy

2016 Holidays
2013 Temné nebe
2011 Kazatel
2010 Legie
2000 What We Talk About When We Talk About Love

TV seriály

2018 Siréna (TV seriál)
Pilot (S01E01)
2014 Dominion (TV seriál)
Pilot (S01E01)
2013 Defiance (TV seriál)
Pilot (S01E01)

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Holidays
2013 Temné nebe
2010 Legie
2000 What We Talk About When We Talk About Love

TV seriály

2014 Dominion (TV seriál)
Pilot (S01E01)

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce