foto

Paula Pritchett

  • nar. 13.4.1947 (72 let)
    Miami, Florida, USA

Biografie

Nevšedně krásná dívka vyrůstala ve městě Norfolk, státě Virginia. V prvním ročníku soutěže „Miss Tall America“ získala v roce 1961 bronzovou medaili. Netrvalo dlouho a 180 cm vysoká kráska vstoupila do světa modelingu, když uzavřela smlouvu s prestižní New Yorskou agenturou Eileen Ford´s Agency. Na obálkách časopisů debutovala v roce 1965, na titulní straně Cosmopolitanu.

Poté se začala objevovat v televizi a filmu. Největší příležitost ji poskytli českoslovenští tvůrci Jan Kadár a Elmar Klos ve filmu Touha zvaná Anada (1969), kde hrála druhou hlavní roli. Jan Kadár údajně hledal dva roky tu správnou herečku do role Anady. Do filmu dosadil Paulu Pritchett americký koproducent –  byla již známou modelkou a také měla hereckou zkušenost z filmu Chappaqua (1966). Bohužel posledním jejím filmem byl The Wrath o God (1972) – nepříliš povedený snímek, kde hrála němou indiánskou dívku. Tato triviální role byla pravděpodobně důvodem, proč nedostala další příležitost.  

Po sedmileté kariéře fotomodelky nafotila koncem roku 1972 poslední sérii snímků do Playboye (její fotografie zde vycházely od roku 1970). Některé zdroje uvádí, že pracovala jako moderátorka zpráv v jednom televizním kanálu, a pak měla úspěšnou kariéru na projektech ve stavebním průmyslu. I přes velmi krátkou hereckou kariéru, kde nepřekročila hranice filmové modelky, můžeme vidět přeměnu velmi krásné dívky v čarokrásnou ženu. Tak jako romantická a svůdná Anada, za níž se zavřela voda, odchází Paula do neznáma. Ve 25 letech opouští svět filmu, posléze modelingu… a (ne)dává na sebe zapomenout.

Pavel "Vedjat" Monhart

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace