foto

Michał Żebrowski

  • nar. 27.6.1972 (47 let)
    Varšava, Polsko

Biografie

Michal Zebrowski se narodil 17.06.1972 ve Varšavě, hlavním městě Polska, ve znamení Blížence. V roce 1991 ukončil studium na Liceum Ogolnoksztalcace im. Mikolaja Reja ve Varšavě.

Už od dětských let snil o herectví. Poté, co hrál v několika méně známých filmech, jako např.: SAMOWOLKA nebo POZNAN 56, zazářil roku 1999, kdy se objevil ve dvou polských velkofilmech: PAN TADEÁŠ a OHNĚM A MEČEM. Filmy měly obrovský úspěch, vidělo je doposud přes semd milionů diváků. Zebrowski se díky nim během jednoho roku stal známou osobností polského filmu a velkým idolem polské mládeže. Zebrowski potvrdil i svůj hudební talent - na motivy Pana Tadeáše vytvořil hudební dílo Zamilovaný pan Tadeáš.

V roce 2001 si zahrál hlavní roli ve filmu i seriálu ZAKLÍNAČ. Úspěch zfilmovaná díla A. Sapkowského neměla. Nad vodou je udržel jedině charizmatický výkon Zebrowského v roli bělovlasého Geralta Rivie.

Roku 2004 byl Michal Zebrowski nominován za hlavní roli ve filmu PREGI na polského Orla, tamní obdobu našeho Českého lva. Cenu za nejlepší mužský výkon však nakonec nezískal.

Martin "Stegr" Štěrba

Herecká filmografie