foto

Lucy Gordon

  • nar. 22.5.1980
    Anglie, Velká Británie
  • zem. 20.5.2009 (28 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Byla britská herečka a modelka. V roce 1997 se stala tváří CoverGirl a první filmové role se dočkala v roce 2001 ve snímku PERFUME, následovaly štěky ve SPIDER-MAN 3, SERENDIPITY, či THE FOUR FEATHERS. Mezi nejznámější role Lucy Gordon patří ztvárnění krásné Jane Birkin v autobiografii SERGE GAINSBOURG z roku 2009. Bohužel se tato mladá modelka a herečka nedočkala premiéry, 20.5.2009 byla nalezena oběšena ve svém pařížském bytě, spáchala sebevraždu.

Narodila se Richardu a Susan Gordonovým v Oxfordu 22.5.1980. Navštěvovala střední školu Oxford High School, po úspěšném dokončení středoškolského vzdělání obstála v roce 1997 u výběrového pohovoru a pokračovala ve studiích na Oxfordu, zaměřila se na historii, biologii a francouzský jazyk. Během dětských let pobývala o letních prázdninách často ve Francii. Francouzštinu ovládala téměř jako rodnou angličtinu, což jí ostatně později svým způsobem pomohlo ve filmové branži. Ve čtvrtém ročníku na střední škole si ji všimli „modelingoví agenti“ a nedlouho po té podepsala smlouvu s londýnskou modelingovou agenturou, stala se poměrně úspěšnou fotomodelkou, objevila se na několika titulních stranách módních časopisů, např. Glamour a Elle.

Po takovém úspěchu ve světě modelingu byla jen otázka času, kdy přijde nabídka od filmu. Lucy Gordon debutovala ve snímku PERFUME (2001), dále se objevila například po boku Heatha Ledgera v THE FOUR FEATHERS nebo v roli Jennifer Dugan ve SPIDER-MAN 3. Nejvýznamnější roli dostala v roce 2009 v autobiografii SERGE GAINSBOURG, zde si zahrála postavu krásné Jane Birkin a vedla si více než dobře. Premiéra tohoto snímku proběhla na festivalu v Cannes, kterého se bohužel již Lucy Gordon nezúčastnila. 20.5., dva dny před svými 29. narozeninami, byla nalezena oběšena ve svém pařížském bytě. Režisér Joann Sfar s producenty Marcem du Pontavice a Didierem Lupferem prohlásili, že film je hodně dlužen její šlechetnosti, vlídnosti a ohromnému nadání.

20.5.2009 jí našel francouzský kameraman Jérôme Alméras oběšenou v jejím bytě v Paříži. Zanechala po sobě dva dopisy na rozloučenou, v jednom odkazovala svůj majetek a druhý byl určen rodičům. Dlouho se spekulovalo, co bylo důvodem sebevraždy, objevovaly se názory, že byla neštastně zamilovaná právě do Jérôme Almara nebo že byla hluboce zasažena sebevraždou svého blízkého kamaráda...důvod se neví. Její majetek byl dle závěti rozdělen mezi rodiče, Almara, přátele a sestru.

Martin "žvanimírek" W

Herecká filmografie

Filmy

2010 Serge Gainsbourg
2009 Cinéman
2008 Frost
2007 Serial
Spider-Man 3
2005 Erasmus 2
2002 Čtyři pírka: Zkouška cti
2001 Lásce na stopě
Parfém

TV seriály

2005 Stella (TV seriál)