foto

Christa Théret

  • nar. 25.6.1991 (29 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Christa Theret se narodila 25. června 1991 v Paříži. Svoji filmovou kariéru nastartovala již ve čtrnácti letech pod režijní taktovkou známého režiséra Costy-Gavrase v thrilleru COUPERET (2005), kde se zhostila role filmové dcery José Garcii.

Tato role ji nastartovala do dvou divácky úspěšných snímků pro mladistvé, nejprve ve filmu ET TOI, T´ES SUR QUI (2007), jenž byl dokonce uveden na Festivalu v Cannes a následně především ve Francii divácké rekordy trhající LOL (LAUGHING OUT LOUD) (2009), v němž ztvárnila hlavní roli středoškolačky Loly, která bojuje s prvními láskami a svojí matkou v podání Sophie Marceau.

V roce 2010 si Christa Theret nemůže stěžovat na nevytíženost. Střihla si roli v jednom dílu televizního seriálu AU SIECLE DE MAUPASSANT: CONTES ET NOUVELLE DU XIXEME SIECLE, poprvé se objevila v hororu, a to konkrétně ve snímku LE VILLAGE DES OMBRES, dále v televizním filmu LE MARIAGE DE CHIFFON či v nejnovějším díle světoznámého režiséra Bertranda Bliera LE BRUIT DES GLACONS.

Díky úspěchu LOL se Christa Theret rozhodla zanechat studií a věnovat se výhradně filmu. Vzhledem k tomu, že se jí nabídky jen kupí, můžeme se těšit do budoucna na spoustu dalších rolí této talentované herečky.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2015 Au fil de la nuit (TV pořad)

Fanoušci tvůrce