foto

Max Records

  • nar. 18.6.1997 (22 let)
    Portland, Oregon, USA

Biografie

Max pochází ze čtyřčlenné rodiny. Společně s mladším bratrem ho vychovávají otec fotograf a pedagog na některých vysokých školách v Oregonu a matka knihovnice. V současnosti navštěvuje střední státní školu v Portlandu. V osmi letech začal svůj vegetariánský protest ve školní jídelně. Ačkoli by se, vzhledem k jeho věku, mohlo zdát, že to nebyla svobodná volba, vegetariánství si opravdu vybral sám.

Jeho první role byla zároveň i tou největší a nejvýznamnější – ztvárnil hlavního hrdinu Maxe v adaptaci dětské knihy Maurice Sendaka WHERE THE WILD THINGS ARE. Mohlo by se zdát, že tato role nebyla první, jelikož ještě před uvedením filmu stihl zahrát i malého Stephena v THE BROTHERS BLOOM (v dospělosti hraje Stephena Mark Ruffalo) a také malou roli ve filmu DIRECTIONS: THE PLANS VIDEO ALBUM. Avšak oba tyto filmy byly natáčeny až poté, co začaly práce na již zmiňovaném Where the wild things are, protože tento film spustil první klapku již v době, kdy Maxovi bylo devět let.

Režisér Spike Jonze o něm říká, že pro roli Maxe si ho ze stovek dalších zájemců vybral zejména pro jeho osobitost a nenucenost před kamerou, což může být do jisté míry způsobeno právě tím, že jeho otec je fotograf. Nechme se tedy překvapit s čím přijde ve svých dalších filmech (v nejbližší době například role Alexe Nevilla ve filmu BAD ROBOT).

Aleš "Herráček" Gothard

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace