I Am Not a Serial Killer

• Velká Británie I Am Not a Serial Killer (více)
Horor / Thriller / Drama / Psychologický
Irsko / Velká Británie, 2016, 104 min

John je svojský, dospievajúci tínedžer s diagnózou sociopata, ktorého celé okolie vrátane rovesníkov vníma ako úplného podivína. Keď sa v jeho rodnom mestečku Clayton v priebehu 48 hodín objavia dve doslova zohavené telá, všetko nasvedčuje tomu, že sa jedná o konanie šialeného, sériového vraha. Nakoľko je daná problematika pre mladého muža doslova vyhľadávaným artiklom, rozhodne sa, že urobí všetko preto, aby identitu zabijaka odhalil sám. Lenže jeho protivník ani zďaleka nie je len nejaký obyčajný vrah... (*CARNIFEX*)

malylada

Hlavní hrdina je podivín, který se vyžívá v márnici, zajímá se o sériové vrahy a pro okolí dosti nesympatický člověk. V městečku se začínají objevovat vraždy a začíná se šuškat o sériovém vrahovi. John jako správný mimozo se tomu všemu snaží přijít na kloub. Námět mohl mít ambice na slušný thriller, ale uchopení látky se nepovedlo. Momenty napětí zde zcela chybí a místo toho se zápletka utápí ve zdlouhavých momentech. Plno zbytečných scén s prázdnými dialogy a místo gradujícího závěru přijde hodně nepovedená pointa.......4/10 ()

uiu

Film, který mi ihned padl do oka a následně přirostl k srdci. John je takový ten typický americký teenager s diagnózou sociopata, který má svého osobního psychoterapeuta, se kterým se setkává v parku, sleduje ptáky a vyznává se mu ze svých úchylných myšlenek o vraždách a posedlostí sériovými vrahy. V jeho malém rodném městečku začnou umírat lidé za prazvláštních okolností a John se rozhodne, že tomu přijde na kloub, nebo spíš by si rád s tím vrahem pokecal. A vraha nakonec najde. A to je překvapení celého filmu. Nebudu nic prozrazovat. Film je spíš hororový thriller s opravdu zajímavým prostředím - John pochází z rodiny vlastnící pohřební ústav a je opravdu jiný než cokoliv mainstreamového. Takový náctiletý Dexter po Britsku a přitom se nejedná o žádnou vykrádačku. ()

Marceloo

Antisociálny mladík John trávi svoj čas najradšej pri pitvách svojej matky. Keď nie je náhodou svedkom rozrezávania tela, zisťuje informácie o osobách, ktoré mali podobné koníčky, aj keď telá rozrezávali neoficiálnou cestou. Zaujíma sa o sériových vrahov a sám musí mať pravidelné konzultácie s psychológom, pretože má k tejto činnosti taktiež sklony. Jeho pokojným mestečkom otrasie prípad brutálnych vrážd, po ktorých mali obete vytrhané určité vnútornosti. Pre Johna je toto výzva k akcii a sám sa pustí do pátrania po nebezpečnom vrahovi, ktorý začal terorizovať mesto. - Nesmierne milujem tento štýl hororu, v ktorom sa malé zasnežené mestečko ocitne pod útokom brutálneho vraha. A I Am Not a Serial Killer je hororom, u ktorého už teraz viem, že ho dlho nebudem môcť dostať z hlavy. Získal si ma hlavne herec v hlavnej úlohe, ktorý má dosť podobné záujmy ako mnoho hororových fanúšikov a sám sa stretáva s tým, že sa mu ludia vysmievajú alebo ho považujú za vraha. Celá záhada okolo vraha a to pomalé rozuzlovanie a približovanie sa k pôvodu vrážd v meste ma úplne pohltilo a v tom zimnom prostredí to malo krásnu atmosféru. Plus sa v úvode aj závere objavili parádne soundtracky, takže to je parádne ohraničené. Často to pôsobilo, ako keby režisér chcel v pôsobení hororu na diváka udržiavať taký zvláštny odstup, ale táto decentnosť ma na tom práve bavila. Perfektný projekt, do ktorého treba ísť bez akýchkolvek informácií a nechať sa tým pohltiť. + herec z Piranha a Piranha 3DD + herečka z The Magicians ()

Rob Roy

Robbie Ryan je machr, který dokáže nakopnout i průměrné projekty na vyšší úroveň. V tomhle případě dokáže díky živočišnému snímání na 16 mm film navodit působivou atmosféru zimního městečka. Scénář je to přece jen příliš řídký a jak píše xxmartinxx, bez nějaké větší interakce, ale právě díky svébytnému vizuálu film, stojí za vidění. A Maxe Recordse bych ještě někde rád viděl P.S. Když se Robbie Ryan dozvěděl, že Fuji přestává vyrábět filmový materiál, nakoupil co nejvíc suroviny a skladoval jí cca rok ve svém mrazáku, protože věděl, že jí použije na nějaký film. A to je tenhle. Příští dostaveníčko s Robbiem bude u American Honey. ()

dubinak

I Am Not a Serial Killer rozhodně není pro masové publikum, protože určitě nesedne každému. Spíš bych ho brala jako takový okrajový minimalistický thriller s prvky hororu a opravdu velkou dávkou plíživého napětí. Až do úplného konce moc nevíte, co se tam vlastně celých 95 minut děje. Je dobré mít na tento snímek trochu víc trpělivosti, delší stopáž tomu možná trošku škodí. Hodně to tam ale držel Max Records, já osobně mám tyhle podivínské hlavní postavy nejradši. Super byl i výběr hudby, ale tentokrát tři slabší. ()

• Jedna z postav hraje počítačovou hru The Order: 1886 od společnosti Ready At Dawn. Ve hře hlavní hrdina bojuje proti skrytému zlu, stejně jako hlavní postava filmu. (Hal_Moore)
  • Hlavní postava se jmenuje John Wayne Cleaver. Je pojmenovaná podle sériového vraha Johna Waynea Gacyho. Gacy pracoval jako klaun. Hlavní postava filmu je jako klaun přestrojená během Halloweenu. (Hal_Moore)
  • Timeline: Kniha Nejsem sériový vrah autora Dana Wellse byla vydána v roce 2009. Irský scénárista a režisér Billy O'Brien knihu zadaptoval se svým scénáristickým spolupracovníkem Christopherem Hydem na 16mm film. Velšský loutkář William Todd-Jones spolupracoval na filmu jako konzultant. Snímek financovaly společnosti Irish Film Board, Fyzz Facility a Quickfire Films. Natáčet se začalo v Minnesotě 28. února 2015. Poslední klapka padla 20. března. Pár scén se dotáčelo ještě na podzim. Světovou premiéru si film odbyl 13. března 2016 na festivalu South by Southwest. Do kin se mysteriózní horor podíval v limitovaném množství 26. srpna 2016. (Hal_Moore)