foto

Serge Nubret

  • nar. 6.10.1938
    Anse-Bertrand, Guadeloupe, Francie
  • zem. 19.4.2011 (72 let)
    Pierrefitte-sur-Seine, Seine-Saint-Denis, Francie

Biografie

Vynikajicí kulturista a herec Serge Nubret se narodil na ostrově Guadeloupe v souostroví Malé Antily v Karibiku. Dětství prožil s rodiči na tomto ostrově, ale již ve 12 letech se odstěhoval do Francie, kde měl lepší příležitosti ke vzdělání než na svém rodném ostrově. Právě při studiu ve Francii v sobě Serge objevil nadání pro sport. Zpočátku se věnoval atletice, později ho ale uchvátila kulturistika, která právě prodělávala období velkého rozkvětu. Serge se své první soutěže zúčastnil v roce 1958, když vyhrál titul Mr. Guadeloupe. Právě tímto vítězstvím odstartovala kariéra jednoho z nejlepších kulturistů šedesátých a sedmdesátých let.

Již pouhé dva roky poté, co začal trénovat, získal Serge titul Most Muscular Man na šampionátu IFBB v Montrealu. Od této chvíle se zařadil mezi světovou kulturistickou špičku. V šedesátých letech se Serge třikrát umístil na stupních vítězů v soutěži Mr. Wolrd profesionálů asociace NABBA. V sedmdesátých letech přestoupil mezi profesionály organizace IFBB a i zde si připsal spoustu úspěchů. Čtyřikrát se tento francouzský kulturista účastnil soutěže Mr. Olympia a vždy se umístil na stupních vítězů. Mr. Olympia sice Serge nikdy nevyhrál, to však ve své době vzhledem k účasti neporazitelného Arnolda Schwarzennegera nebylo možné. Poslední (a opět vítězné) sotěže se Serge zúčsatnil v roce 1982 a od té doby si užívá zaslouženého kulturistického odpočinku.

Serge ovšem nebyl jen výborným kulturistou, ale díky své postavě dostal i několik rolí ve filmu. Jednou z jeho nejvýznamnějších rolí je účast v kultovním kulturistickém dokumentu PUMPING IRON, kde měl dokonce původně místo Lou Ferrigna hrát jednu z hlavních roli. Serge se však nespokojil s honorářem, který mu tvůrci nabídli, a požadoval za svou účast francouzská distribuční práva k filmu. Toto však tvůrci dokumentu odmítli a tak se Serge objevuje na scéně pouze jako jeden ze závodníků. Serge si dále zahrál nepříklad ve filmech CÉSAR A ROSALIE po boku Romy Schneiderové nebo PROFESIONÁL s Jean Paul Belmondem.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky