Reklama

Reklama

Elem Klimov

Elem Klimov

nar. 09.07.1933
Stalingrad, Sovětský svaz

zem. 26.10.2003 (70 let)
Moskva, Rusko

Biografie (2)

Elem Germanovič Klimov se narodil v červenci 1933 ve Stalingradu - dnešním Volgogradu. Pocházel z vrstev nové sovětské inteligence, která profitovala ze změny poměrů a rychlé industrializace. Jeho rodiče byli aktivní straníci a Klimovovo jméno Elem je složené z počátečních písmen zakladatelů komunistického učení Engelse, Lenina a Marxe. Ovlivněn přáním rodičů vystudoval letecké inženýrství v Moskevském leteckém institutu a krátce pracoval jako letecký konstruktér.… (více)

Zajímavosti (5)

Jdi a dívej se (1985)

  • Když zkoušeli při konkursu Alexeje Kravčenka, tak musel improvizovat. Řekli mu, aby si představil, že jeho matka leží na lůžku a umírá a něco jí řekl. Kravčenko najednou začal brečet. Štáb řekl stop a o tři dny později měl Kravčenko schůzku s režisérem Klimovem. (Monco)

Jdi a dívej se (1985)

  • Režisér Klimov nejprve pustil mladému neherci Kravčenkovi válečné dokumenty o koncentračních táborech, vyhlazování vesnic,… Po 2 hodinách se zeptal Elem Klimov Alexeje Kravčenka, jestli nemá hlad a Kravčenko mu řekl, že je mu na zvracení. O týden později jel štáb na místa natáčení. (Monco)

Reklama

Režisér

Scenárista

Filmy
1985

Jdi a dívej se

Herec

Filmy
2014

Ljogok na pomině

Dokumentární
2002

Filmové žánry (TV seriál)

1980

Larisa

Ovládací panel

Fanklub

(9)

Reklama

Reklama