foto

Kateřina Bradáčová

  • nar. 14.1.1977 (42 let)
    Praha, Československo

Biografie

Její rodiče jsou tzv. „světští“,  vlastní kolotoče a kočují po republice. Kateřina má dvě sestry, starší a mladší, ale každá má jiného otce. Po základní škole studovala rok „administrativu“, po roce se studiem skončila. V té době poprvé vzala pervitin a z roční přestávkou bere drogy dodnes. Podle svých slov se pokoušela mnohokrát drogy přestat brát. Žije po ulicích a squattech, dochází do organizací, které drogově závislým pomáhají. Sama se pokouší pomáhat i druhým. Bere, pokud má dost peněz, substituci (náhradní léčbu).

Měla několik známostí, kromě prvního vztahu to byli všichni narkomani. V roce 2007 otěhotněla s přítelem Romanem a následně se jim narodila dcera Tereza (nar. 2. 1. 2008). O tu se však po dohodě stará Kateřinina maminka.

Kateřina se mihla v cyklu o drogách Když musíš, tak musíš? Objevila ji režisérka Helena Třeštíková a natočla s ní jeden díl do cyklu Ženy na přelomu tisíciletí. Následoval samostatný filmový medailon V pasti - Katka. Režisérka se rozhodla osudy Kateřiny ale sledovat nadále, tedy až do roku 2009 a z tohoto materiálu vzniká celovečerní dokument Katka. Ten má premiéru 25. 2. 2010.

O filmu říká jeho hlavní protagonistka: „Myslím, že má smysl. Začala jsem to dělat pro lidi, aby viděli, jak to reálně je, nic jsem nezabarvovala, nehrála. Nikomu ani sobě jsem nic nepřidávala. Taková je realita.“ A dále se zamýšlí: „Jaké vlastnosti mě asi přivedly k drogám? Zmatenost, nestabilita. Jestli bych dokázala přestat brát drogy? Ano, kdybych měla silnou vůli a vůli dokázat zmizet z tohoto prostředí. Největší přání? Mít střechu nad hlavou.“

Josef "sator" Čtvrtníček

Herecká filmografie

Dokumentární

2009 Katka
2001 V pasti - Katka (TV film)
2000 Ženy na přelomu tisíciletí (TV seriál)

Host

TV pořady

2010 Pozdní sběr (TV pořad)
2003 Když musíš, tak musíš? (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace