foto

Miroslav Sládek

  • nar. 24.10.1950 (68 let)
    Hradec Králové, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

PhDr. Miroslav Sládek se narodil 24. října 1950 v Hradci Králové. Sládek je český krajně pravicový politik, publicista, zakladatel a předseda Sdružení pro republiku - Republikánské strany Československa. Později zakladatel strany Republikáni Miroslava Sládka.

Vyrůstal v Kostelci nad Orlicí, studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor vědecko-technické informace a knihovnictví.

V prosinci 1989 založil SPR-RSČ, jejímž se stal předsedou. Od roku 1992 byl za tuto stranu poslancem ve Federálním shromáždění ČSFR, později v Parlamentu České republiky (Poslanecká sněmovna). V této době se proslavil například podporou připojení Zakarpatské oblasti zpět k Československu. Byl trestně stíhán například za svůj projev k Česko-německé deklaraci. V předčasných parlamentních volbách v roce 1998 republikáni úspěch nezaznamenali, neboť ztratili oproti volbám roku 1996 více než polovinu voličů. Jediným krajem, kde strana uspěla, byl Sládkův Severočeský.

Po zániku SPR-RSČ v roce 2001 založil politickou stranu Republikáni Miroslava Sládka, se kterou kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2002 a ve volbách do Evropského parlamentu, ovšem bez výraznějšího úspěchu. Do povědomí veřejnosti se dostal znovu v roce 2003, kdy se stal starostou brněnské městské části Útěchov. Vyhrál i následující předčasné volby v roce 2004, ale post starosty neobhájil.

Jeho předsednictví ve straně RMS – Republikáni Miroslava Sládka zaniklo společně s definitivním právním ukončením fungování strany v dubnu 2007.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Herecká filmografie

Dokumentární

2012 161>88 - a.z.
2011 Inventura Febia (TV seriál)
Vůdci a jejich voliči (E02)
1991 Nespokojené náměstí

TV pořady

2010 Hyde Park (TV pořad)
Velké politické retro (TV pořad)
1998 Kotel (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace