foto

Mehdi El Glaoui

  • nar. 26.5.1956 (62 let)
    Choisy-le-Roi, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

První krůčky před kamerou učinil Mehdi již ve 4 letech v televizním seriálu POLY, který napsala i režírovala jeho matka Cécile Aubry. Později ztvárnil zejména postavu Sebastiána v populární trilogiii, Bella a Sebastián, Sebastián mezi lidmi a Sebastián a Marie Morgana, opět v režii Cécile Aubry. Mladý Fabre s Véronique Jannot je poslední film natočený s jeho matkou.

V dalších letech se objevuje ve filmech pod režijním vedením Jean-Clauda Brialyho (Deštivá láska), Michela Boisronda (Kateřina a spol), Alaina Corneaua (Bratranec), Clauda Millera... Zároveň se věnuje i režii, pracuje jako asistent režie hlavně s takovými jmény jako jsou Claude Goretta a Yves Robert. Sám pak režíruje více než desítku krátkometrážních filmů, mezi jinými i První třídu s André Dussolierem a Francisem Husterem, tento snímek získává v roce 1958 cenu César pro krátkometrážní film.

Od roku 1980 hraje i v divadle, např. V Červeném domě Pierra Sala. Ve hře Jak se stát židovskou matkou v deseti lekcích, spolu s Marthe Villalongou a André Vallardym. Vystupuje zhruba v deseti hrách, zmiňme jen Šmytec, konec... (2008/2009), režie Laurent Baffie v Théâtre du Palais-Royal. V roce 2013 se objevuje v dlouhometrážním snímku Bella a Sebastián, v režii Nicolase Vaniera, kde se jeho postava setkává se Sebastiánem, jehož roli kdysi sehrál a jenž je dnes ztělesňován mladičkým Felixem Bossuetem.

Bontonfilm

Herecká filmografie

Filmy

2013 Bella a Sebastián
2009 Un point c'est tout! (TV film)
1997 Inspecteur Moretti: La maison brûlée (TV film)
Inspecteur Moretti: Un enfant au soleil (TV film)
Udavač
1992 Derrick contre Superman (TV film)
1975 Katrin a spol.
1974 Láska v dešti

TV seriály

1989 Famille Ramdam, La (TV seriál)
1980 Kick, Raoul, la moto, les jeunes et les autres (TV seriál)
1973 Jeune Fabre, Le (TV seriál)
1970 Sebastian a Marie Morgana (TV seriál)
1968 Sebastián mezi lidmi (TV seriál)
1965 Bella a Sebastián (TV seriál)
1961 Poly (TV seriál)

TV pořady

1994 Vincent à l'heure (TV pořad)

Režijní filmografie

Filmy

1984 Première classe

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace