foto

Barbara Britton

  • nar. 26.9.1919
    Long Beach, California, USA
  • zem. 17.1.1980 (60 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Herečka Barbara Britton se  narodila dne 26. 9. 1919, v Long Beach, Kalifornie, jako Barbara Brantingham. U jejích fotografií  zněly popisy typu - slunná, živoucí, temperamentní a krásná... tak to byla Barbara Britton, která byla několik let tváří známé kosmetické firmy Revlon. Kariéra této krásné, modrooké rudovlásky začala v jejím rodišti v Long Beach, kde navštěvovala místní střední školu a v neděli chodila na kurzy jazyků. Její zájem o herectví vyplynul poté, co hrála ve školním divadle, kde jako „královna třídy" slavila úspěchy.

Po soukromých hereckých kursech se pokusila o štěstí na místní scéně, ale své štěstí viděla především odchodem do Hollywoodu. Ten její, tak zvaný hollywoodský příběh byl završen v Passadeně po divadelním turné, kde byla pozvána agentem Paramountu na konkurs. Debutovala  filmem Secret of the Wasteland v roce 1941, a v ten samý rok hlavní dívčí role ve westernu  Hopalong Cassidy. V roce 1941 - 1945 Louisiana Purchase, So Proudly We Hail, Till We Meet Again, The Great John L.  Mezi nejznámější však u nás patří film  The Virginian z roku 1946.

Barbara je za dobu svého filmování poměrně rozčarována, role nejsou takové, jak by si představovala a zdá se jí, že větší možnosti jí vedle divadla kynou u natáčení pro  televizi. Mimo jiné je dobré podotknout, že byla 12 let tváří již zmíněné firmy Revlon, což byl veliký úspěch, a žádné z dalších „tváří" se už nepodařilo být tak dlouhou dobu.

V roce 1945 se Barbara vdala za doktora Eugena Czukora, a měli spolu čtyři děti. Dospělého věku se dožily jen dvě. Dcera Christina se stala operní zpěvačkou, a příležitostnou herečkou, a syn Ted je televizním hercem.

Více než film, se postupem času stává jejím hlavním zájmem divadlo, ale přesto průběžně natáčí: The Spoilers rok 1955,  s Jeffem Chandlerem a Rory Calhounem. Wake Up, Darling 1956, a nebo Thee and Me 1965. Naposledy hrála Barbara v roce 1979 v One Life to Live, kdy už měla značné zdravotní problémy a časté recidivy spojené s bolestmi. Barbara zemřela na rakovinu žaludku o rok později 17.1.1980 v New Yorku.

Marta "clara.bow" Holubová

Host

TV pořady

1959 The Big Party (TV pořad)
1954 The George Gobel Show (TV pořad)
1952 The Christophers (TV pořad)
1951 The Name's the Same (TV pořad)
1949 Twenty Questions (TV pořad)
1948 Toast of the Town (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace