Climax!

USA, 1954, 166x60 min

Předloha:

William Faulkner (kniha), Raymond Chandler (kniha) (více)

Scénář:

Hagar Wilde, William Brinkley, Lucille Fletcher (divadelní hra) (více)

William Lundigan, Mary Costa, Peter Lorre, Bonita Granville, James Gleason, Eddie Albert, Barry Nelson, Buddy Ebsen, Elizabeth Montgomery, Elaine Stritch (více)

Pro milovníky agenta 007 je zde nepříliš známá kuriozita - úplně první účinkování postavy Jamese Bonda na obrazovce! Ztvárnil jej americký herec Barry Nelson, říkali mu Jimmy Bond a nepracoval pro britskou královnu, nýbrž pro CIA! Samozřejmě ale bojoval proti nemilosrdnému ruskému padouchovi jménem Le Chiffre, kterého si s chutí zahrál Peter Lorre. Casino Royale byla vůbec první "bondovka" spisovatele Iana Fleminga, která vyšla v roce 1952. Fleming sice měl zájem o filmové zpracování, ale dosud neznámé téma filmové producenty příliš nelákalo a tak bylo Casino Royale poprvé natočeno v USA jako 3. epizoda televizního seriálu Climax! o dva roky později. Zpracování předlohy je sice uzpůsobeno pro tehdejšího amerického diváka, nicméně žádný fanoušek slavného agenta by tuto raritu neměl propásnout. (oficiální text distributora)

Flego

V rámci televíznej série "Climax !" bol uvedený po prvýkrát na obrazovky James Bond. Spracovanie je značne poznamenané pionierskymi časmi televízie. Príbeh je rozdelený do troch epizód, kde vyniká skôr Peter Lorre v úlohe Le Chiffreho ako toporný Barry Nelson v úlohe slávneho agenta. ()

Enšpígl

Je to taková ateliérová záležitost, která má zápletku, ale nemá humor, napětí ani akci . Pravdou však je, že snímek má do slova smůlu, že jsem ho viděl pár dnů po tom co jsme shlédl Casino Royale z 06 v kinech, takže na mě zapůsobil jako držková polévka bez koření . ()

Yardak

Jako většina z hodnotících jsem též viděl díl "Casino Royale". Americká verze agenta 007 není zrovna moc povedená, ale je zřejmé, že hlavní důvod je v ateliérovém provedení a i herecky slabý hlavní představil Barry Nelson jako Jimmy Bond tomu zrovna pozitivně nepomáhá. Ale pravdu je, že parodie Casino Royale z roku 1967 je o dost horší. Zajímavá kuriozita ze světa 007 :o)). ()

Němi

CASINO ROYALE - viděl jsem jedinou ze 166 epizod (samozřejmě díky účasti prvního Bonda Barry Nelsona), za ni je také hodnocení. Maximálně statické, interiérové, utahané, zjednodušené, poameričtěné, nevýrazné... a úsměvně zajímavé. Raritka a zapomenutý Bond, nic víc. [46 min] ()

eye candy

v 50tých letech běžela na CBS televizní série "Climax Mystery Theater". V drtivé většině se jednalo o napínavé detektivní epizody, velká spousta z nich byla vysílána živě. V roce 54 se tak poprvé televiznímu divákovi představil agent Bond, v první (ze tří) adaptací Flemingova románu Casino Royale. Na rozdíl od těch pozdějších se tato odehrávala převážně uvnitř casina (kartičky, žetony, doutníky). Zajímavé také je, že hlavní postavy se zmocnil Barry Nelson - prozatím jediný a nejspíš i poslední američan který si bonda zahrál. Casino Royale z r.1954 je dnes spíš starožitností v muzeu 007čky než právoplatným členem klasické bondovské série. Jo a málem bych zapoměl na to nejlepší. Le Chiffre: Peter Lorre>Mads Mikkelsen ()