foto

Marek Vítek

  • nar. 1973
    Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Novinář, televizní redaktor a válečný zpravodaj Marek Vítek vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

Svou novinářskou kariéru odstartoval na začátku 90. let v Týdeníku Reflex, po té v Českém deníku. Následně se přemístil do Televize NOVA, konkrétně do redakce zpravodajství a následně pracoval na pořadu Na vlastní oči. Na přelomu tisíciletí se pak stal vedoucím oddělení reportážních pořadů redakce publicistiky České televize a zároveň moderátorem a reportérem pořadu Fakta. Vyzkoušel si rovněž práci v Mladé frontě či pozici šéfreportéra časopisu Instinkt. Působil také v nových televizních projektech. Byl například generální ředitelem dnes již zaniklé TV Pětka, následně přešel do stejné pozice na regionální TV Metropol.

Bohaté novinářské zkušenosti nasbíral především v zahraničí. Diváci jej mohli vidět v jeho reportážích z bývalé Jugoslávie, Kosova, Makedonie. Točil ale například také v daleké Sieře Leoně. Po útocích na USA v roce 2001 se věnoval zpravodajství z Pákistánsko-Afgánských hranic, dále byl podepsán pod reportážemi z Ukrajiny nebo Iráku z doby pádu režimu Sadáma Husajna.

Mezi záliby Marka Vítka patří sport a knihy.

Suit "Paity" Up! As long as I've got m

Herecká filmografie

Dokumentární

2001 Lesk a bída země České (TV film)

TV pořady

2004 Reportéři ČT (TV pořad)
2003 Fakta (TV pořad)
1994 Na vlastní oči (TV pořad)
Televizní noviny (TV pořad)
1993 Černé ovce (TV pořad)

Režijní filmografie

Dokumentární

2008 Živá paměť (TV film)
2004 Ďábel v nás (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace