foto

Danny Wallace

  • nar. 16.11.1976 (42 let)
    Dundee, Tayside, Skotsko, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Daniel 'Danny' Frederick Wallace se narodil 16. listopadu 1976 ve Dundee ve Velké Británii, vyrůstal však v Loughborough and Bath. Ve 13 letech začal psát recenze na videohry ve školních novinách. V 18 začal psát komedie do časopisu 'Comedy Review'. Stal se tvůrcem filmů, humoristou, spisovatelem, dabérem, hercem a konferienciérem v televizi a na rádiu 'XFM London'. Je šťastně ženat a je otcem dvou dětí.

Jeho první knížkou se v roce 2000 stala kniha jménem 'Are you Dave Gorman?', kde popisuje jeho sázku s Davem Gormanem, že najde dalších 54 lidí se stejným jménem. Jeho další knihy jsou: 'Join Me', 'Random Acts of Kindness: 365 Ways To Make the World A Nicer Place', 'Awkward Situations for Men', 'More Awkward Situations for Men', 'Charlotte Street' a 'Who is Tom Ditto?', která vyšla v dubnu 2014.

Jeho bestsellerem se stala kniha 'Yes Man!', kde popisuje svých šest měsíců, kdy musel odpovídat pouze Ano. Tato kniha má i filmovou adaptaci, kde v hlavní roli hraje Jim Carrey. Ve filmu se Danny Wallace objevuje v posledních 10 minutách, kde sedí u baru. Jeho hlas se objevil i ve celosvětově známé videohře 'Assassin's Creed', kde dabuje brita-historika Shauna Hastingse. Také daboval ve hře' Thomas was alone'. 
 
Jeho kariéra v rádiu začala a taky končila v rádiu 'XFM London'. Na rádiu měli několik pořadů, které byly velmi oblíbené u fanoušků. Dostal ocenění BAFTA Games Awards v kategorii Performer za hru 'Thomas was alone'. Byl také jednou nominován v kategorii 'Outstanding Achievement in Writing Videogame Writing' za hru 'Assassin's Creed III.' na 'Writers Guild in America'.

anekichan

Spisovatelská filmografie

Filmy

2008 Yes Man - kniha

Herecká filmografie

TV seriály

2006 Ajťáci (TV seriál)
Kalamity Jen (S01E02)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace