foto

Richard Kelly

  • nar. 28.3.1975 (43 let)
    Newport News, Virginia, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Je mladým filmovým režisérem, scénáristou, producentem, prostě všestraným umělcem. Nejvíc známý je samozřejmě filmem z roku 2001 Donnie Darko.

Kelly vyrůstal v Midlothianu ve Virginii, kde navštěvoval Midlothianskou střední školu, než získal stipendium a odešel do jižní Kalifornie studovat na USC School of Cinem – Television. Zde natočil 2 krátké filmy The Goodbye Place a Visceral Matter. Promoci složil v roce 1997. Zde je zřejmý první vztah k okolí Kalifonie, Donnie Darko se totiž natáčel v Kalifornii.

Později napsal scénář na filmové adaptace Kurt Vonneguta Kočičí kolébka a Louise Sacharovi Holes, ačkoliv žádný z nich nebyl později natočen. Za práci režiséra filmu Donnie Darko obdržel pouze 8000 dolarů. Jeho čtvrtý film Southland Tales, bude natočen v Březnu 2008, a hlavními hvězdami bude The Rock, Sarah Michel Gellar, Sean William Scott, Kevin Smith a Miranda Richardson.

Spolupracuje s producentem a přítelem Seanem McKittrickem. Bydlí v okolí Los Angeles a dosud je svobodný. Je velkým milovníkem seriálu The Simpsons, mezi jeho oblíbené spisovatele patří Stephen King. Miluje metal.

Richard Kelly, kterým zatím není tak uznávaným a známým režisérem jako někteří jeho kolegové z Hollywoodu, doufá, že jednou znova sestaví tak kvalitní scénář, že ho zfilmuje. A bude uznávaný konečně i diváky.

Jakub S. "Slavníkovec" Březina

Scenáristická filmografie

Filmy

2009 Box
2006 Apokalypsa
2005 Domino
2001 Donnie Darko
1997 Visceral Matter
1996 Goodbye Place, The

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(173)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace