foto

Lara Fabian

  • nar. 9.1.1970 (49 let)
    Etterbeek, Belgie

Biografie

Pochází z belgického města Etterbeek, kde se narodila 9.1.1970 belgickému otci a italské matce. Původní příjmení Crokaert bylo kvůli obavě ze špatné výslovnosti nahrazeno uměleckým jménem Fabian.  Křestní jméno "Lara" dostala podle hlavní postavy z filmu "Doktor Živago."  Do pěti let žila Lara na Sicílii. Už ve velmi nízkém věku začala chodit na hodiny klavíru a v osmi letech začala navštěvovat Královskou konzervatoř v Bruselu. Původně však chtěla jít studovat práva. Během desetiletého studia na konzervatoři se věnovala vlastní tvorbě.

Její písně jsou hodně ovlivněné klasickou a populární hudbou. Z populární hudby to byla třeba skupina Queen a Barbra Steissand, kteří jsou dodnes jejími oblíbenci. Lara píše také pro jiné umělce, například pro francouzské zpěvačky Chimène Badi, Nolwenn Leroy nebo Myrial Abel.
Už během studia vyhrála spousty cen a evropských soutěží, například Le Tremplin de Bruxelles (1986), Eurovision (1988), kde se sice s vlastní písní "Croire" umístila na čtvrtém místě, ale skladba zaznamenala takový úspěch, že byla okamžitě přeložena do němčiny a angličtiny a Lara ji zpívá na koncertech dodnes. Po dokončení konzervatoře zpívala v jazz klubech v Bruselu, kde se potkala s výborným klavíristou a hudebníkem Rickem Allisonem, který ji dodnes doprovází a je producentem jejích alb.

V roce 1991 vydala své první album "Lara Fabian" s velmi úspěšnými singly "Le jour où tu partiras", "Les Murs" a "Qui pense à l'amour."  Toto album se stalo zlaté a později platinové. Byla nominována na Felixe (obdoba Grammy) a s koncertním turné k této desce cestovala 2 roky. V roce 1994 vydala druhé album "Carpe Diem", které obsahuje hity jako "Tu t'en vas", "Si tu m'aimes", "Leila" nebo "Je suis malade", které bylo opět velmi úspěšné. Během týdne se stalo zlatým a do roka pak třikrát platinové. Lara za něj získala dva Felixy, a to za nejlepší zpěvačku a koncert roku.

V roce 1996 vydává album "Pure" obsahující hity "Je t'aime", "La différence", "Humana" atd. S koncertním turné k desce "Pure" Lara dvakrát vyprodala kultovní pařížskou L'Olympia a o měsíc později dostává na předávání francouzských hudebních cen hned tři ocenění (za nejlepší zpěvačku, nejlepší album a zároveň za nejrychleji se prodávající album). V roce 1998 dostává cenu Music Awards v Monaku za nejlépe prodávajícího se umělce. Zpívá a hlavně píše své texty ve čtyřech světových jazycích, a to ve francouzštině, angličtině, italštině a španělštině. V roce 2000 vyšel Lařin anglicky zpívaný debut pod názvem "Lara Fabian" a dobil celý svět. Největší hit této desky byla píseň "I will Love again" za kterou Lara byla oceněna na Music Award v Monte-Carlu.

V roce 2000 nazpívala s Joshem Grobanem duet "For always" pro Spielberguv film I.A Umělá inteligence. Pro film Final Fantasy: The Spirits Within nazpívala skladbu "The Dream Within".

V roce 2001 vydává ve francouzštině další album nesoucí název "Nue." V roce 2003 představila turné v komorním prostředí v útulné atmosféře divadel pod názvem "En toute Intimite" a  předvedla své největší hity jako třeba „Caruso", „Adagio" i novinky jako "Comme ils disent" nebo úžasný výkon v operní skladbě "Addio del Passato" z "La Traviaty." Ve většině písni ji doprovázel jen klavír a v některých skladbách se objeví smyčce. Všechny koncerty byly okamžitě vyprodány. Tato kompilace vychází jako CD a DVD.

allebra

Herecká filmografie

TV seriály

2010 Io canto (TV seriál)
2009 Chabada (TV seriál)
2003 Symphonic Show (TV seriál)
1994 Les enfants de la télé (TV seriál)

Dokumentární

2005 Sylvie Vartan, au rythme du coeur (TV film)
2002 Lara Fabian: Live 2002 (koncert)

Hudební videoklipy

2006 J'Te L'dis Quand Même (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2016 DiCaire Show (TV pořad)
2014 Stars sous hypnose (TV pořad)
2012 La parenthèse inattendue (TV pořad)
Le grand 8 (TV pořad)
2010 Ce soir avec Arthur (TV pořad)
Comment ça va bien! (TV pořad)
2009 La traversée du miroir (TV pořad)
2007 N'oubliez pas les paroles! (TV pořad)
2006 Les Années bonheur (TV pořad)
2005 La fête de la chanson française (TV pořad)
2004 Samedi soir avec... (TV pořad)
Tout le monde en parle (TV pořad)
2002 La grande école des fans (TV pořad)
2000 L'invité (TV pořad)
Qui veut gagner des millions? (TV pořad)
1998 Tapis rouge (TV pořad)
Vivement dimanche prochain (TV pořad)
1997 Stars'N Co (TV pořad)
1996 Thé ou café (TV pořad)
1988 Questions pour un champion (TV pořad)
1986 Enfoirés, Les (TV pořad)
Élection de Miss France (TV pořad)
1985 Victoires de la musique (TV pořad)
1981 13 heures le journal (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace