Seabiscuit (2003)

Po kolikáté už to vidím? A pokaždé mě to dostane.. Příběh čtyř ztroskotanců (milionář - prodejce aut, který je nenávidí, bláznivý trenér, velký žokej a malý kůň), kteří dokáží velké věci v jedné z nejhorších dob pro USA a jejich příběh ovlivňuje davy lidí.. Tobey Maguire, Jeff Bridges, Chris Cooper dokazují, že také herecky hledali až se našli.. Nechápu, že v ČR film zapadl :-(

Kamarádova holka (2008)

V hodnocení budu zase mírná, protože Kate Hudson :-) Je to hodně krkolomnej film, místy trapnej, místy vulgární, místy vtipnej.. Rozdělila bych ho na dvě části první slaboduchá část a druhá - ta s Alecem Baldwinem.. :-))) Baldwin je ten nejúžasnější prasák, kterého si zahrál (opravdu koncert) :-D Je to koukatelný..

Lítám v tom (2009)

Další film Jasona Reitmana, který pojednává o někom, kdo dělá špatné věci, ale je klaďas každým coulem :-) Specialista na výpovědi zaměstnanců v době hospodářské krize žije hodně sobecky, jenže potká krásnou dívku a rozhodne se změnit život.. Hodně sympatický je konec - happy-end v něm však nehledejte..

Vše o Adamovi (2000)

No, nevím jestli bych to nazvala komedií, ale Britové si na to troufli.. :-) Trošku mi to přišlo jako divadelní hra protažená před kamerou.. Kate Hudson miluju, ale trošku mi v tom filmu plném britských žen přišla jako pěst na oko.. Celkový dojem *** - zase jiný, neokoukaný pohled na mezilidské vztahy v rámci jedné rodiny :-)))

Na hraně temnoty (2010)

Na Mela je dívat dalo, ale příběh byl vcelku na houby.. :-((( Začátek vypadal slibně, tak jsem čekala, kdy se to rozjede.. Po půlce filmu jsem čekání vzdala a začala si mírně přát, kdy už bude konec.. Zkrátka nuda :-(((

Mamas & Papas (2010)

Velmi silný psedodokument o vztazích rodičů a dětí v různých životních situacích.. Na můj vkus se tam málo mluvilo, ale zase na druhou stranu si člověk více musí domýšlet a více příběh cítí.. Zkritizovat musím podivné sestříhání filmu, které není nijak logické a ani mi tam nesedne.. Moje oblíbenkyně Zuzana Bydžovská byla famózní :-))) Jinak celkový dojem z filmu v českých luzích a hájích je na ****

Habermannův mlýn (2010)

Tak se nám tu vyloupl hodně kvalitní film :-) Mnohokrát zpracované téma, ale stále je třeba 2. světovou válku opakovat, aby na ní ani nové generace nezapomněli.. Tak trošku český Schindlerův seznam, ale proč ne? Super herecké výkony, super kostýmy, kulisy, hudba.. Prostě bomba :-)

Hlavně nezávazně (2011)

Čekala jsem to horší.. Nakonec se z toho vyklubala celkem příjemná oddychovka s neurotickou Portmankou a překvapivě uvolněným Kutcherem.. Komedii v tom nehledejte, spíš romantický blábol, který je od romantických věciček okleštěný.. Myslím si, že se to bude hodit Nově do programu na sobotní večer od 20:00..

Nebezpečný cíl (2008)

Unylý Nicolas Cage v roli nájemného vraha je fakt zběsilost.. Na úvod si střihne vraždu v Praze, pak se děj přesouvá do Thajska, kde se zabijákovi změní život s příchodem krásné hluchoněmé ženy Charlie Yeung.. Dále se tu ujímá hocha Shahkrit Yamnarm a předává mu své bojové zkušenosti.. Seslátanej nízkorozpočťák o ničem.. Dvě malé plus bych tam našla - scéna s malým slonem na trhu a to, že to neskončí happy-endem.. Ps: Ostříhej si, Cage, probůh už to svoje "háro" !!! :-P

Ohňostroj marnosti (1990)

Narazila jsem na to náhodou v televizi a chytlo mě to :-) Příjemně natočené odlehčené drama z 90. let s pěkným hereckým obsazením.. Tom Hanks pěkně vystřihl zbabělého mamlase, Bruce Willis sáhl po vtipném novináři outsiderovi, Melanie Griffith jako rasistická mrcha a Morgan Freeman jako soudce.. Tenkrát to muselo být výborné, dneska už poněkud omšelé..