Zombieland (2009)

Pokud máte rádi filmy o zombících, parodie na "katastrofické filmy", americké komedie a Woodyho Harrelsona - správná volba :-) Já se moc pobavila - super relax a hercům to moc jde :-))) A jako třešnička na dortu Bill Murray :-)))

Pouta (2009)

Spousta lidí chválila, tak jsem čekala daleko víc.. :-( Nuda, šeď a rozbředlost.. Jediný pořádný herecký výkon má pošuk Ondřej Malý, který perfektně zvládne zároveň oběť i pachatele a prostě mu to věříte :-) Ale jinak.. Možná jsem jen mladší nebo jiného pohlaví než cílovka..

The Yellow Handkerchief (2008)

Takže nic velkého, ale rozhodně nic bezvýznamného v kariéře Kristen Stewart.. William Hurt mi trošku připadal, že spíše dává herecký prostor omladině - naplno to nerozbalil.. Moc se mi líbila Maria Bello, jedna z jejich nejlepších vedlejších rolí :-) Příběh pokulhávat, ale v určitém okamžiku jsem byla napjatá jako struna :-) Nic moc v průběhu z minulosti neukážou a když jo, tak jsou se vším hned hotový.. Dokonce bych si troufla říci, že jsou tam svůdně namíchány prvky thrilleru :-)))

Kuky se vrací (2010)

Pohádka, kterou bych s chutí pustila svým dětem (kdybych nějaké měla) :-D Zábava i skvělé loutky v příběhu o malých velkých hrdinech z mechu a kapradí :-) Trošku mě ke konci nudily honičky v roztodivných autech, ale kvalitu vyvážil nejenom obraz (les, zvířátka, loutky, fantazie), ale i zvuk (výborný Svěrák a Macháček) :-)))

Pozemšťan (2007)

Komorní příběh pro lidi, kteří mají rádi vyprávění u ohně.. Vede k zamyšlení nad věcmi a souvislosti, nad kterými se normálně v životě nepozastavujeme.. Rozšiřuje obzory a pobaví.. Hlavní hrdina mě o svých hereckých schopnostech moc nepřesvědčil, ale možná to byl záměr :-)

Oběti - Přepadení (1999) (epizoda)

Jedna z nejlepších televizních inscenací.. Dramatický a poutavý příběh v podání hereckých profíků :-)

Noční volání (2006)

Příjemný béčkový napínavý psychosnímek s hlavním hrdinou ztvárněným výborným Robinem Williamsem.. Trošku pomalejší, trošku bez konce, ale každopádně svým způsobem napínavé :-) Obyčejný příběh přetransformován do temně tajemného.. Příjemná zábava :-)

Králova řeč (2010)

Mělo to všechno - komorní snímek - hra dvou mužů, který příjemně pobavil kousáky a na druhou stranu rozesmutnil jímavým osudem obou hlavních postav.. Geoffrey Rush by si možná toho Oscara zasloužil více... :-(

Ďábel (2010)

Můj oblíbenec M. Night Shyamalan??? Hmm, koukatelné :-) Napětí bylo a příběh měl hlavu a patu - překonáno "Stalo se" :-))) Těším se na další z příběhů The Night Chronicles :-D

Match Point - Hra osudu (2005)

Woody není zrovna pro mě režisér number 1, ale tímhle filmem si mě získal.. Je hezké vidět, jak chudý kluk z ničeho nic spadne do řeky luxusu a nechá se jí unášet.. Okolí ho mění, ovlivňuje.. Nemusel nic riskovat, nic obětovat.. Potká krásnou dívku, která by ho mohla zachránit od "nového života", ale něco se zvrtne.. Nakonec vítězí ctižádost nad svědomím a ctí.. Chlapec k tomu přišel jako slepej k houslím..