Soukromé životy Pippy Lee (2009)

Příjemný, dobře obsazený a místy smutný film o životě stárnoucí ženy, která se ohlíží přes rameno a hodnotí běh svého života až do okamžiku, kdy se rozhodne postavit na vlastní nohy a odejít od o 30 let staršího manžela.. Rádoby nezávislý snímek, ale na můj vkus v něm šlo vyprávění málo pod povrch a brouzdalo jen po hladině.. A vůbec jsem nepochopila, co tím chtěl vlastně básník říct..

Umění lhát (2009)

Hlavní myšlenka filmu, že všichni lidi mluví naprostou, upřímnou a čistou pravdu a jeden jedinej chudák ustrkovanej přijde na to, že se dá i lhát a markantně toho začne zneužívat, je fakt super nápad.. Bohužel tohle téma se nijak dějově nerozvíjelo a po chvilce se z filmu stala rozbředlá nuda.. Možná by se z toho dalo vytěžit víc..

Mužská záležitost (2003)

Sic ve vedlejší roli Julia Stiles, přesto mě na tuhle potrhlou podprůměrnou komedii zlákala ;-) A jako vždy byla perfektní.. Bohužel jenom ona.. Scénář neurazí, nenadchne a bohužel ani moc nepobaví.. Klasická zápletka se svatbou a těmi (ne)pravými, která samozřejmě (jak jinak) končí nepolámanými srdci a hepáčem.. Přesně ten typ filmů nad kterým nemusí divák moc přemejšlet - stačí, když sleduje hýbající obrázky ;-)

Zábavný park (2009)

Taková obyčejná zamotaná letní love story ze života.. Ona miluje ženáče, on pokukuje po místní sexbombě a nakonec jsou rádi, že se mají ;-) Super retro podkreslené skvělou muzikou z 80. let ;-)

(Ne)zadaní (2013)

Celkem klasický scénář - kámoši se zcela nesmyslně vsadí o jednu volovinu a snaží se jí (alespoň na oko před sebou) dodržet za každou cenu, že málem přijdou o "tu pravou" :-) Více než o typickou komedii se spíše jedná o odlehčený příběh ze života plný nerozumění, lhaní a skrývání.. Se základní trojkou mužských představitelů - proutník Zac Efron, srandista Miles Teller a zásadový Michael B. Jordan - nemám žádný problém, ale dívčí obsazení mi nepřišlo moc zábavné.. Nenáročný unisex filmeček ;-) PS: Nikdy mi nedošlo, že cocktail je v angličtině v podstatě hodně lascivní slovo (hlavně podložené situačním humorem) :-D

Oko dravce (2008)

Zase trošku jinak zpracované téma na "BigBrother".. Rozhodně se nejedná o originální dílko s překvapivým obsahem a má to celkem svižnej rytmus, takže i přes dvouhodinovou stopáž divák neusíná.. První polovina filmu se kapku tváří "mysteriózně", ale po odhalení zápletky člověk zbytek spíše přetrpí..

Můj milý, můj drahý (2009)

Lehce nadprůměrná komedie s nahořklým nádechem zasazená (do mých oblíbených) 50. let s roztomilou Renée Zellweger, která na "stará kolena" začíná zjišťovat, že se potřetí s největší pravděpodobností nevdá, protože už není tak atraktivní jako slečny ve věku jejich synů.. Navíc v roli sebestředné matky z vyšší vrstvy a nižším IQ naráží na opravdu podivné situace.. Vyprávěno z pohledu jejího syna, který naopak rozumu pobral asi po tatínkovi ;-)

V odborné péči (2008) (seriál)

S01E01 - Zkusila jsem americkou verzi "Terapie", které jsem viděla obě série S Karlem Rodenem.. Nevím proč jsem si myslela, že se nejede podle jednoho scénáře, ale příběhy pacientů se liší.. Bohužel to tak není.. S překvapením musím konstatovat, že herecky se mi mnohem více líbí (po prvním díle USA verze) ten český seriál.. Roden prostě mnohem lépe vystihuje roli frustrovaného, nevyrovnaného, ale charismatického cvokaře než Gabriel Byrne.. Navíc Táňa Pauhofová je jako svůdkyně, kterou máte potřebu chránit, mnohem přesvědčivější než Melissa George.. Zvědavá bych snad byla jen na Mia Wasikowskou, kterou mám moc ráda a naopak její český protějšek v podání Míši Doubravové mi moc nesedl.. Ale myslím, že si celkový zážitek z "Terapie" nebudu americkou verzí kazit a na tu III. sérii se počkám taky až ČR dotočí ;-) Možná, že kdybych seroš viděla obráceně, tak bych nemohla české verzi přijít na jméno, ale takhle zůstanu fandou na domácím poli ;-)

Let's Dance (2006)

"Hříšný tanec" byl tehdá trhák a tak proč to neoprášit.. Opět zlobivej kluk a holka světice + hromada tance + big love.. Jediná výhoda tohoto love story je, že je prošpikovaná fajn muzikou, boží choreografií a bezva kombinací moderního tance a klasiky.. Na další volná pokračování asi nemám správnou kuráž a zůstanu u relativně koukatelné jedničky ;-)

Lemra líná (2006)

Tento film jsem si pustila jen díky své oblíbenkyni Zooey Deschanel.. Jde o prvoplánovou komedii průhlednou jako sváteční sklo od začátku až do konce.. Celkem příjemně obsazené (až na Sarah Jessicu Parker) a kdyby autoři vynechali megatrapné scénky se zvířátky, tak by nejen ušetřili rozpočet filmu, ale pozvedli by úroveň komedie o několik řádů výše..