Rezistence (2015)

Po průměrné "Divergenci" přišla podprůměrná "Rezistence".. Příběh nemá pro mě sílu a tu správnou šťávu.. K hlavním postavám se špatně buduje vztah a celkový dojem je v dnešní době hodně okoukaný.. Do dalších dílů se mi vůbec nechce..

Rileyino první rande? (2015)

Kraťas lepší než celý film "V hlavě", bez kterého si tedy myslím, že by tolik v necelé minutě nevyznělo.. Vtipné, úderné, ze života - líbí se mi, co se všechno z filmu "V hlavě" vyvíjí a jak to celé směřuje jako "mentorování" nejmenší generaci :-D

Room (2015)

Film „Room“ rozhodně stojí za to vidět.. Lidstvo samo o sobě bude asi vždycky znechucováno a zároveň fascinováno tragickými příběhy unesených, roky vězněných a zneužívaných žen po zámkem.. Nápad vyprávět tento těžký příběh odlehčenýma očima malého kloučka je naprosto geniální.. Film „Room“ je lehce syrový, lehce naivní, lehce citlivý, lehce komorní, lehce vtipný.. zkrátka lehce vyprávěný.. Nečekejte žádné brutální drama plné násilí, spíš vykreslení silného pouta mezi mladinkou matkou a synem, který zná je jediný pokoj.. Já osobně bych rozdělila film na dvě poloviny.. První polovina mě bavila strašně moc.. Bohužel si celkový dojem u mě zkazila ta druhá polovina, která už nebyla tak křehká, pocitová, niterná.. Asi kdybych to měla srovnat s filmy, které jsem viděla, tak je to taková "jiná" Juno.. Herecké výkony byly velmi solidní, ale na zadek jsem si z nich nesedla.. Knihu jsem zatím nečetla, takže za mě super zážitek ;-)

Ruku na to (2015)

Zajímavě obsazený sranda film přitažený za vlasy z jiného prostředí, než je zvykem.. Bill Murray to celé perfektně utáhl a ostatní velmi povedeně sekundovali.. Bruce Willis si zahrál starého armádního pardála zase z jiného úhlu, Kate Hudson byla ta nejlepší posh prostitutka a Zooey Deschanel zvládla i méně populární polohu. Chápu, proč to u diváků propadlo, ale i tak bych tenhle pohodovej film zas tolik nezatracovala :-)

RYTMUS sídliskový sen (2015) odpad!

Čekala jsem mnohé, ale takovouhle bídu tedy ne.. O Rytmusovi jsem neměla nikdy valné mínění, ale je vidět, že jsem ho vždycky spíše přeceňovala.. Respektuji to, jak se umí prodat, nikoliv jako hudebníka.. Chápu, že si jako populární osobnost střeží soukromí, ale naivně jsem předpokládala, že se tímto počinem chce alespoň trošku otevřít světu.. Něco jako jak se chlapec ze sídliště celebritou stal aneb slovenská verze amerického snu.. Nene, tady se celou dobu řeší, že si v rané dospělosti všiml, že je asi nejspíš Rom, postavil si na tom celou kariéru a teď by si to jen chtěl geneticky potvrdit.. No a když to zjistí, tak je šokovaný.. Samozřejmě, že následně pátrá po své biologické rodině z větve otce.. Když se dopátrá, tak musí ještě dál za svými kořeny až mezi nedotknutelné do Indie.. Měl to být děsně zajímavej doják s konečným rozhřešením, ale na mě to působilo děsně povrchově a bulvárně.. Dokument jsem přeskákala až na konec, který byl jedna velká komedie.. Čekala jsem, že si o něm udělám mnohem lepší obrázek, že překvapí (párkrát se mi to třeba v 13. komnatě stalo), ale že si o něm udělám mnohem horší závěr jsem bohužel netušila..

San Andreas (2015)

Nakonec jsem se tomuhle béčkovému katastrofickému filmu neubránila.. Prostoduchá konina s příběhem, ve kterém jde hlavně o to rozbít co nejvíc mrakodrapů.. Jedinou "změnou" oproti hollywoodskému klišé je, že The Rock se nerozhodne spasit veškeré obyvatelstvo, ale upřednostní jedninou dceru z rozvráceného manželství.. Opravdu jedinou sympatickou postavou je vědátor Paul Giamatti, který malinko pozvedl úroveň celého snímku.. Super relax, když chce divák u něčeho totálně vypnout..

Sázka na nejistotu (2015)

Jako přiznám se bez mučení, že svět Wall Street jde naprosto mimo mě a naprosto místy netuším o co jde.. Ale film "Sázka na nejistotu" má příjemné obsazení, svižné tempo a volí strategii polopatického vysvětlování.. Takové edukativní videjko kterak Evropa přišla k nedávné krizi.. Fajn vidět a zažít.. Steve Carell velmi dobře dupe herecky do pedálů..

Sedmero krkavců (2015)

Je to už dlouho, co se mi líbila nějaká pohádka (a tím myslím jak českou, tak zahraniční produkci).. Mělo to vše, co by dle mého názoru měla každá pořádná a hezky udělaná pohádka měla obsahovat - napínavý děj (i když příběh léta znám, tak dokázal být zajímavý a napínavý), boží lokace, vymakané kostýmy do posledního detailu, skvělé obsazení (hlavně Martha Issová a má oblíbenkyně Zuzana Bydžovská) a příjemná hudba.. Překvapení roku ;-)

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tak jsem se po roce konečně dokopala a pustila si kritikou dlouho opěvovaný film "Sicario: Nájemný vrah".. Zamotaný film, který především narážel na vnitřní politiku policejní práce a otázku pravomocí při boji s drogovými kartely, mne dějově moc neoslovil.. První počáteční pořádná scéna, kde jsou objeveny mrtvoly ukryté v obložení domu slibovala skvělý syrový kriminální thriller ve stylu mé oblíbené "Sedmičky".. Bohužel to byla jediná pořádná scéna ve filmu a byla vyplácán hned na začátku.. Zbytek byl jen mělký děj bez špetky napětí.. Hlavní postavy se moc neprojevovaly, nemělo to šťavnatý dramatický ráz.. Dvě hodiny nezáživného a neakčního počínání bylo na můj vkus až přespříliš.. Pointa sice zajímavý byla, ale nudou jsem byla natolik utlučena, že se na mě žádný wow efekt neprojevil.. Zbytečné vidět :-(

Spící agent (2015)

Crazy komedie, která rozhodně stojí za povšimnutí.. Nevěděla jsem do čeho jdu a tak mě čekalo příjemné překvapení obdobně ulítlé jako třeba "Kick-Ass" :-D Z totálního huliče a budižkničemu se stane mašina na zabíjení a s jeho pěknou holkou to taky není tak růžové, jak se zdá být.. Do toho se přimíchá hromada prkenných agentů CIA, která si mezi sebou vyřizuje účty a komedie je na světě.. Sem tam jsem měla pocit, že jsem se vrátila v čase do devadesátých let.. Pobavilo, neurazilo.. Omluvila jsem i chatrnější scénář, protože tady víc než o příběh jde o tu drtivou parodii.. :-D Kopec zábavy pro černohumoristy :-D