Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Filmů o válce je tolik a přesto se najde někdo, kdo dokáže válku ztvárnit úplně jinak než ostatní. Zajímalo mě, co může vzejít z filmu o válce z pohledu osmiletého chlapce, a to co jsem viděla mě více než "potěšilo". Neviděla jsem snad ještě žádný film, kde by byl takto zdůrazněný fakt, že téměř nikdo nevěděl o tom, co se ve skutečnosti v táborech pro židy děje. Nechci tu spadávat k politickým řečím, k nadávání na nacisty nebo zrůdnosti, které se děly během WWII. Řeknu tedy už jen to, že film je moc dobře zpracovaný, historicky věrohodný (nevím, jestli správný, nejsem historik), velice zajímavý, a jelikož od určitého okamžiku čekáte každou chvílí obrovský průšvih, tak je i v určitém smyslu napínavý, a když se toho průšvihu dočkáte, tak je neskutečně dojemný.

Marley a já (2008)

Příběh, který osloví každého, kdo měl někdy psa, tak pravdivý až to bolí.

Vévodkyně (2008)

"The Duchess" nám podává skvělý obrázek o tom, jak se žilo v 18.st. ve vyšších vrstvách, co se vztahů týče. Obsazení snad ani nemusím komentovat, protože Keira Knightly s Ralphem Fiennesem jsou zárukou kvality hereckých výkonů a nebyl tam nikdo, kdo by je zazdil. Osobně si myslím, že Saulu Dibbovi se režie velice povedla, příběh je silný a všechny vztahy komplikované. Po zhlédnutí tohoto filmu mám pocit, že by snad žádná dnešní žena nebyla schopná vydržet to, co musely ženy kdysi, ale dost feministických řečí. Silný příběh doplnila nádherná hudba a já mám krásný zážitek, umocněný ještě o to, že se jedná o film inspirovaný skutečnými událostmi.

Polární příběh (2007)

Co víc k tomu říct, než jen to, že by se to mělo promítat v kinech každej měsíc, aby si lidi konečně uvědomili co maj.

Keith (2008)

"Keith" je skvělý film už jen proto, že vás naprosto může vtáhnout do děje, protože celou dobu nevíte nic víc, než Natalie. Spolu s ní vás ten divnej kluk zajímá, taky vám přijde naprosto ujetej a absolutně nechápete jeho chování. Proč je jednou tak bezva a pak se z ničeho nic ztratí a týdny o něm neni vidu ani slechu? Proč chvíli vypadá, že jí má rád a pak jí pošle nevybíravě do háje? Je jednoduše hrozně zajímavé se na ten film koukat a doufat, že snad na konci přijde nějaké vysvětlení toho všeho. A ono přijde. Nečekané a smutné vysvětlení. Krásný konec.

A co když je to pravda? (2005)

Po dlouhé době konečně zase nějaká romantická komedie co má všechno co má mít ve správné míře. Romantiky tak akorát, humoru tak akorát. Sice to vůbec není promakaný s prolejzáním zdmi a takový ty věci, ale kdo to v takovým filmu potřebuje :o) Bylo to hrozně milé, kouzelné, krásné a bavilo mě to.

Milionář z chatrče (2008)

Skvělý film. Naprosto neotřelý námět a příběh co vás pohltí. Boylovi se to opravdu velmi povedlo. Život Jamala je prostě zajímavý a to, že si na něj vzpomíná díky soutěži Chcete být milionářem to celé ještě více ozvláštňuje. Je sice fakt, že otázky jsou přímo dělané na to, aby se na to dal složit nějaký příběh a otázku za 20 mil., jaký byl třetí mušketýr, bych chtěla rozhodně taky :oD Navíc jsem vůbec nečekala dobrý konec, čekala jsem, že si poslední odpověď tipne špatně a odejde s prázdnou, hlavně že bude s Latikou, ale nakonec dostal všechno co chtěl, což mě i docela mile překvapilo. A taneček na konci na nádraží je super :oD

Sedm životů (2008)

Nevím co o tomto filmu vlastně psát, ale musím. Po hodně hodně dlouhé době sem byla po shlédnutí filmu jako v tranzu a nebyla schopná nic dělat nebo myslet na něco jiného než na ten příběh. Will Smith svou roli zahrál tak skvěle, že mě vtáhl do děje. Asi do půlky se film zdá být trochu o ničem, nebo spíš prostě nevíme o čem. Sled zdánlivě na sebe nenavazujících a nesouvisejících událostí. Ale jak to plyne dál, člověk začne pomalu chápat, co se asi děje v Benově hlavě, a já prostě cítila s ním, až se mi chtělo brečet. Což se mi normálně vůbec nestává, takže za nevšední zážitek je i těch 5* málo. A do toho všeho ještě ta skvělá hudba!

Temný rytíř (2008)

Nemám ráda tyhle filmy o chlápcích v oblečkách co chrání celý svět, ale Temný rytíř...to je něco víc než film o chlápkovi v oblečku, je to naprostý filmový ohňostroj. O tom, že Heath Ledger tu předvedl skvělý výkon jsem slyšela už dávno, mluvili o tom všichni, kdo Temného rytíře viděli, já se k tomu pořád nemohla dostat a tak mi nezbývalo, než věřit...ale člověk nepochopí, dokud to na vlastní oči neuvidí, přijde mi až nemožné, jak Jokera dokázal zahrát. A ikdyž je film hodně dlouhý, ani na chvíli jsem se nenudila díky skvělé akci, momentech překvapení, zamotanosti děje a všem zvratům co nastávaly každou chvíli, vše uděláno tak, aby divák nic předem netušil, a když něco tak jen trochu :o) Do toho všeho ještě skvělá hudba Zimmera a téměř dokonalé dílo je dokonáno. (jak to tak teď vidím, tak téměř dokonalé jen proto, že přeci nic není dokonalé :o))

Říše slunce (1987)

Skvělý film, od začátku do konce. Příběh chlapce, který kvůli válce přijde o rodiče, a jako malý snob to má o to horší, že se o sebe najednou musí nějak postarat sám. Od začátku vůbec nebylo jasné, jak to celé skončí, stejně tak jako tehdy nikdo nevěděl, jak bude válka pokračovat. Jamie "Jim" měl tolikrát na mále a blízko smrti, že je spíš překvapivé, že vydržel až do konce a dostal se zpět k rodičům. A nejen že Spielberg tu odved úžasnou práci jako obvykle, ale malej Christian Bale byl naprosto perfektní.