Jezinka

Radka Kovářová

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 20.8.2020  21:54
    Obchodní dům Paradise (TV seriál) (2012)

Serie 1. Angličani přenesli Zolu z Francie a postavy odpovídajícím způsobem umravnili. Pan Moray je v podstatě světec s podivným chováním ke své snoubence. Denise je v podstatě stejná, hodná, obětavá a cudná. Co ve seriálu nešlo vystihnout je ten krásný Zolův popis nákupu chtivých žen.

• 20.8.2020  21:46
    Sanditon (TV seriál) (2019)

Až na to, že se to od předlohy dost odchyluje je to příjemný seriál. Závěr dost netypický, že bych čekala pokračování. Kniha je vtipnější. Seriál trpí současnou potřebou všude strkat nějaké patologické vztahy.

• 20.8.2020  21:42
    Emma. (2020)

Lehce parodické zpracování, které má svižné tempo, tj. celou dobu jsme se dobře bavila. Snaha dostat co nejvíce postav aspoň na chvíli na plátno, jen vedla k tomu, že ne všechny vztahy byly postřehnutelné, což může být pro neznalé trochu odrazující. Výprava až lehce kýčovitá.

• 30.9.2019  19:01

Celkový děj a tempo je spíš za 2 hvězdy, ale jednotlivé herecké výstupy jsou skvělé, škoda jen, že v celku to je dnes tak trochu nuda.

• 30.9.2019  18:52

Krásná ukázka života s psychopatem. Žena se nedokáže včas odejít a nakonec za to ponese následky.

• 5.6.2018  21:02

Chtělo krapet ubrat záběrů na zapadající slunce, probouzející se přírodu a bečíčí ovce a věnovat se většímu prokreslení charakterů. Troy nepůsobí jako úplný všivák, Boldwood jako bláznivě zamilovaný a Batsheba je taková pořád zmatená, zachraňuje to celé pastýř Oak.

• 2.3.2018  21:08

Ač slušná stopáž, tak chybí lepší prokreslení postav, za to jsou přidány zbytečné scény (začátek) a akčnost. Není to zpracování, co bych chtěla vidět znovu a ani pohádková scenérie Istanbulu to nezachrání, spíš to přidává na kýči. A ze slavného vlaku toho taky moc neuvidíme.

• 9.2.2018  20:44

Čekala jsem jen estetický zážitek a k mému překvapení mne i děj zaujal a bavil.

• 3.2.2018  21:43
    Brimstone (2016)

Příliš dlouhé, chvílemi příliš naturalistické. Hlavní padouch má až neuvěřitelné schopnosti, co se týče přesunů. Ale přesto je to velmi napínavé. Na druhou stranu nevím, proč se tolik zvyšuje potřeba ukazovat střeva, no asi je to tím, že nás čím dál míň umí vykuchat králíka. Po týdnu snižuji na 3 hvězdy - dojem je jen zvrhlost/sadismus, což není můj šálek kávy.

• 4.1.2018  19:27

Příjemná konverzačka s intrikářkou mrchou, které jdou všichni na ruku (tedy aspoň muži).

• 27.4.2017  21:25
    Byt (1960)

Nepřišlo mi to ani romantické a ani komické. Spíš taková sonda do společnosti, při které vás napadají slova jako kupliřství a prostituce. Hlavni hrdinka vystupuje jako idealistický anděl. Celé to odlehčoval jen doktor ze sousedství.

• 2.1.2017  20:16
    Orlí pero (1979)

Svým způsobem velmi poklidný western. Minimum postav, minimum dialogu, o to výstižnější jsou pohledy a souboje očima. Většina napětí se právě odehrává pod dlouhým pohledem z očí do očí.

• 4.9.2016  15:09
    Vykázáni (TV seriál) (2015)

Nějak mi vadily ty vzletné dialogy trestanců, jejich netrhající a rozmarům počasí odolávající košile a celková vypiglovanost. K ději - některé momenty byly zkratkovité a nebylo jasné zda uběhly dny či týdny.

• 6.6.2016  08:26

Překvapivě jsem se dobře bavila (to znamená, že jsem se i zasmála, což se mi nevždy u komedií stane). Škoda, že některé scény už byly dost přitažené za vlasy a trochu filmu snižovaly laťku - tango, dědci.

• 8.3.2016  20:39

Mirek Dušín amerického západu se snaží ochránit pomstychtivou ženu. Nuda. Jen se dozvíte, že šest černých koní je ideální počet pro pohřební vůz.

• 13.8.2015  22:38

Předlohu jsem nečetla, ale filmové zpracování na mne udělalo dojem kýčovité červené knihovny, kde chybí klasický happy end. Doufala jsem aspoň v krásnou výpravu, kterou si ale díky rychlým střihům ani nelze vychutnat. A to hlavní, celou dobu jsem se strašně nudila a čekala, kdy už to proboha skončí!

• 23.5.2015  20:30

Remake, který zkrátil dialogy a prostor některých postav, aby tam mohl vecpat písně. Byť by některé písničky byly fajn, působí to násilně. Obsazení v podstatě nesedí, mladá holka (chvíli mi příšlo, že se Grace Kelly snaží intonovat jak Katharine Hepburn) v oblažení obstařozních pánů. To nemělo jiskru. Celkem nuda, trochu se to pohnulo od zásnubního večírku. Ale film, který se nutím dokoukat ....

• 22.3.2015  17:48

Čekala jsem romatický příběh, krásné kostýmy a přírodu. Vše jsem dostala a jako bonus zlepšení nálady. Psychické problémy postav byly trochu navíc a kamera taky mohla být lepší, ale pořád to splňovalo mé očekávání. Navíc režisér je slušňák, neb Kate Winslet ukázala v posteli jen ramena.

• 21.3.2015  19:37

Nevím jestli to byl špatný překlad, ale pro mne to byl nudný film, plný klišé. Skvělý herci to změnit nemohli.

• 11.3.2015  20:23

Nebavilo mne to, takže jsem vydžela asi jen 20 minut.Ve filmu jde o pastviny, divokého hřebce a prachy.

• 27.12.2014  18:43

Připustím, že druhá polovina filmu mi přišla trochu vtipnější, tak to je ta druhá hvězda. Ne že bych nepostřehla nějaké narážky etc., ale film, který můžu x-krát přerušit, aniž by mne to mrzelo a sledování dokončit skoro po roce není to pravé ořechové.

• 23.12.2014  20:52

Příliš dlouhé a někdy až natahované. Druhou část považuji za lepší i obsahově. Dojem byl trochu ochuzen o texty písní, neb oficiální distributor se nenamáhá překládat písně, což u muzikálů, kdy občas posouvají děj je více jak nešťastné. Jo kdo šetří má za tři.

• 23.8.2014  10:20

Ač jsem to pro nízké hodnocneí nečekala, dobře jsem se bavila. Příběh je samozřejmě prostinký, ale hlášky jsou výborné.

• 18.8.2014  21:45

Nejprve trochu stockholmského syndromu a pak byl po turčenec horší Turka, ve finále se z Šaula stal Pavel. Finále to vytáhlo na tři hvězdy, první část dost nudila. Kdo má rád filozofující westerny, tak si přijde na své.

• 3.7.2014  19:39

Chápu, že je to v žánru pro jistotu zařazeno i jako muzikál, ale právě písničky až na pár mi zde přišly jako vycpávka, které nikterak neposouvala děj a působila až nepříjemně. Kdyby se většina písniček vystříhala byla by to milá pohádka a většina postav by pak mohla dostat i více prostoru.

• 3.5.2014  13:38

Zabávné a člověk musí být ve střehu, aby postřel z jakého dílka je jaká narážka. Čekala jsem to mnohem horší, takže pro mne milé překvapení. Druhá polovina je slabší, ale to u těchto filmů bývá, aby vše dospělo k očekávanému závěru.

• 13.4.2014  10:36

Příběh o prvním Chochisově povstání a bitvě v Apache pass za použití děl. Zloduši jsou moc zlí, čestní moc čestní. Za vše může Geronimo a hamižný muž z Východu. Nakonec vše dobe dopadne, jen to objímání na konci nebylo.

• 9.4.2014  21:02

Nechala jsme se nalákat na celkem vysoké hodnocení, zabavných je posledních 20 minut. Jinak je to zdlouhavé, ukecané a doplněné vnitřními hlasy hrdinů. Nuda. Herecké výkony jsou sice slušné, ale s mizerným scénářem, kdy je veškerá zápletka na rychlo zveřejněna i vyřešena tomu nepomůžou. Jakoby si ke konci režisér vzpomněl, že netočí romanci, ale western.

• 3.4.2014  21:25

Velmi dobré, až na ten příliš morální závěr. Nepoučitelný hrdina je opět zmanipulován.

• 2.4.2014  19:59

Není to zas tak úplně špatné až na jednu vadu, nudila jsem se. Hezky se mluví, ale chybí krom konce napětí, důvod koukat se. V mém westernovém měřítku 2 a půl

<< předchozí 1 2 3 4 6 7