Tajný život veverek

(TV film)
  • Rakousko Universum: Geheimnisvolle Eichhörnchen (více)
Rakousko / Francie, 2018, 50 min

Veverky obecné jsou v Evropě běžným druhem. A i když se mohou množit i třikrát ročně, jejich snahy o přežití, odchovávání mláďat a získávání potravy ukrývají mnohá tajemství. Nahlédněte do jejich utajeného života v dutinách stromů... Veverky má každý rád. A to i přesto, že je známe jenom z krátkých chvílí, kdy na okamžik navštíví „přízemí”. Jak opravdu žijí? Tento výjimečný dokument konečně poprvé představuje evropské veverky obecné v jejich vlastním domácím prostředí: nahoře v korunách vysokých stromů. Snímek Tajný život veverek sleduje celý životní cyklus těchto roztomilých a oblíbených zvířat – od pečlivých příprav na zimu, stavby hnízda a ukládání ořechu přes páření a vychovávání mláďat až po to, jakým způsobem přežívají útoky hladových predátorů. Veverky nedělají nic pomalu. A tady se dozvíte proč! Kromě toho se zaměříme také na veverku popelavou. Větší a silnější transatlantický vetřelec přenáší nebezpečný virus, s nímž si místní evropské veverky nedokážou poradit. (TV Prima)

Jezinka

Krásné záběry a příroda je ukázána i z té drsnější stránky. Škoda, že v překladu nerozeznávají datla a strakapouda ()

Fjera

Zajímavé. Skvělé záběry! Ale občas hloupý komentář u scénář. Třeba když lesníci pokácejí strom s hnízdem veverek. ()

Stanislaus

Tajemství veverek neodhalují žádné šokující pravdy o těchto roztomilých hlodavcích, nicméně nabízí 50 minut pěkných záběrů z lesa s věcným komentářem, který se nesnaží být na sílu humorný. Divák tak sleduje scénky ze všedního života (nejen) veverek (zaujalo mě například páření ropuch a mločí porod), které nepřekvapí, ale ani nenudí ("syčící" sekvence s užovkou měla rozhodně naléhavou atmosféru). Slabší čtyři hvězdičky! ()