Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor
  • Dokumentární

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda)

Po prvních čtyřech dílech nic jiného než nadšení. Prsteny moci u mě na plné čáře sesadily GoT z role nejlepšího fantasy seriálu všech dob. Vizuál je neuvěřitelný, každá postava sympatická, tempo ideální a upřímně mi to přijde mnohem povedenější než celý Jacksonův Pán prstenů s Hobitem dohromady. Ale chápu, že fandy Tolkiena a rasisty tenhle seriál štve. Těm prvním rozumím, těm druhým se nedá než vysmát. Už ať je tu další díl :-)

Odloučení (2022) (seriál)

Ačkoliv jednotlivé epizody jsem většinou hodnotil o stupeň výš, jako celek si podle mě Severance víc jak tři hvězdy nezaslouží. Tempo je k uzoufání pomalé, logika pokulhává v každém dílu a celkově je to další LOST - kladou se další a další otázky, ale na žádné se neodpovídá. Jako epizoda Black Mirror by to fungovalo skvěle, jako seriál je to šíleně protahované a na tu stopáž to nemá dostatečný děj. Uvidíme, jak se vydaří druhá série, ale očekávání nemám nijak valná.

plakát

Blackout - Morgen ist es zu spät (2021) (seriál)

Škoda, že se tvůrci rozhodli pro tolik změn oproti knižní předloze. Prakticky všechny totiž byly k horšímu a celé způsobení Blackoutu kvůli nim působilo dost neuvěřitelně a naivně. I tak to ale mělo napětí, tempo a slušné herecké výkony. Jen doufám, že nedojde na druhou řadu, ke které si taky zcela nesmyslně nechali otevřená vrátka.

Opuštěný (2022) (seriál)

Nuda od začátku do konce a gay postavy představující jeden stereotyp za druhým. Jestli chcete fajn LGBT seriál, zkuste spíš Looking nebo Generation.

plakát

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál)

Dokument HBO vzbuzoval dojem, že návštěvníci na Woodstocku 99 jen trpěli. Tady ukázali to, co jsem už tušil. Že i když se to všechno neskutečně zvrhlo, pro většinu to byla ta největší jízda jejich života a Woodstock si užili. Taky bych na takovou party nikdy nezapomněl. Nejblíž tomu svojí chamtivostí v mém životě měl poslední Aerodrom, ale i když si to pořadatelé určitě zasloužili, ten fanoušci bohužel útokem nevzali. Škoda. Jinak další top dokument od Netflixu, užil jsem si každou minutu :-)

plakát

Nejnenáviděnější chlap na internetu (2022) (seriál)

Je až k nevíře, jak dlouho mohlo něco podobného procházet. A ještě horší je, kolik lidí se toho účastnilo a bez váhání tohle psychické znásilňování podporovalo a oslavovalo. Každopádně jinak jde o další výborný dokument od Netflixu, který by se měl pouštět děckám povinně ve škole, aby si to focení odvážných selfieček rozmyslely.

plakát

Resident Evil: Lék - Vítejte v New Raccoon City (2022) (epizoda)

Místní rasisti se tady zase nasírají, ale naštěstí jim to k ničemu není. Pilot seriálu jinak super. Obsazení úplně v pohodě, efekty taky, má to spád a na konci už je to slušná jízda. Jediné, s čím souhlasím, je absolutní nelogičnost toho, jak snadné pro ty holky bylo dostat se do Umbrelly. Nicméně vyrostl jsem na Andersonově filmové sérii, takže podobné věci dokážu prominout. Jdu na další díl a těším se.

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022)

S přehledem nejlepší díl nové trilogie a za mě třetí nejpovedenější v celé sérii. Návrat všech legend z Juského parku pro mě byl jako pohlazení na duši, okamžitě mě vrátil do doby, kdy mi bylo osm, byl jsem poprvé v letním kině a s hrůzou vyskočil na lavičku, ani nedýchal a sledoval naháněčku s velociraptory. Teď jsem po letech zažíval podobné pocity a bavil se od začátku do konce. Po zpackaném Fallen Kingdom jsem nic moc nečekal a jsem neskutečně mile překvapený. Hodně potěšilo i pěkných pár mrknutí na fandy jedničky, ale vlastně i dalších dílů, viz třeba smrt Tima Cooka nebo Malcolm u džípu :) Něco mi říká, že tenhle film v životě ještě tak padesátkrát uvidím :) Jednu hvězdu dávám dolů jen za neustálé vymýšlení stále větších a větších dinosaurů. T-Rex je prostě T-Rex a nic hrozivějšího není třeba.

plakát

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Čtvrtá série je kvalitou o parník dál než všechny tři předchozí. Od začátku do konce je to neskutečná jízda nabitá akcí, úžasnými efekty, skvělým dějem a fantastickými hereckými výkony. Hlavně Sadie jako Max si tuhle sérii pro sebe prostě ukradla. No a Hopper je největší DILF současnosti. Stranger Things se pro mě definitivně stávají nejlepším seriálem, jaký jsem kdy viděl. Tak teď jen doufat, že finální pátá řada udrží nastavenou laťku a uzavře to všechno se ctí. Duffer Brothers for president!

plakát

Queer as Folk (2022) (seriál)

Když mám nové Queer as Folk zhodnotit, docela se to ve mně bije. Na jednu stranu mi to přišlo skvěle natočené, mělo to našlápnuté tempo a zajímalo mě, co bude dál. Čistě jako seriál mě to tím pádem baví, a proto dávám vysoké hodnocení. Na druhou stranu mám ale celkem velký problém s tím, jak špatně to reprezentuje LGBT komunitu. Staví to totiž na všech stereotypech o nás a celé to působí, jako by za seriálem stála banda bigotních křesťanů a hodila na plátno, jak si nás představují. Všichni herci jsou štíhlí a svalnatí (o medvědech tvůrci asi neslyšeli), nikoho nezajímá nic jiného než sex, žádná postava nedokáže být monogamní, gay/lesbické páry se nehodí k výchově dětí, protože parties jsou pro ně důležitější, gay se může během chvilky změnit na bi/hetero, protože být gay je očividně jen volba… Přitom v reálu je takhle pokleslá jen hlasitá submenšina LGBT komunity, která se stahuje kolem gay klubů a Pride, drtivá většina nás takhle nežije. Tvůrci nám tak tímhle stereotypním vyobrazením jen dál škodí a utváří v lidech ještě hlubší předsudky. Štěstí, že existují aspoň projekty jako Heartstopper, které nás ukazují jako opravdové lidi s normálním životem a problémy.

Ovládací panel