Armáda temnot (1992)

Tahle fantasy komedie žádná extra velká zábava není, ale úplná nuda také ne. Když si tak pročítám komentáře, zjišťuji, že pro některé je to kultovní záležitost, jiní "Armádu temnot" hodnotí jako odpad. Já volím střední cestu. *** dávám hlavně za komický útok kostlivců na hrad.

Armageddon (1998)

Akční sci-fi pohádka pro dospělé. Nechybí zde akce, napětí, humor ani láska (nejen k vlasti). Americká národní hrdost zde čiší ze všech stran, což je celkem škoda. Nutno podotknout, že je to ale parádní pokoukáníčko, zejména díky efektům a trikům. Ovšem zábava je to výborná. Ruský kosmonaut, který se k expedici ve vesmíru přidá, je přímo komická figura. A některé dialogy a hlášky hlavních hrdinů pobaví také. Zvláště, když spasitelé Země jeden po druhém sdělují své požadavky vedení NASA. Celkově vizuálně přitažlivé dílko, které se dá vidět i opakovaně.

Arthur a Maltazardova pomsta (2009)

Vyloženě propadák to sice není. Tohle pokračování bych označil za zbytečně nastavovaný původní film Arthur a Minimojové, který byl opravdu o dost lepší a hlavně dějově pestřejší. Maltazardova pomsta balancuje v rozmezí 2-3 hvězdiček. V tomto případě musím být přísnější a své rozhodování tentokrát zaokrouhlím směrem dolů.

Arthur a Minimojové (2006)

Celkem povedená dobrodružná pohádka, ideální zejména pro mladší publikum. Díky střídání hraného a animovaného filmu si užijete spoustu zajímavých sympatických i záporných postaviček a prožijete plno dobrodružství, na které v reálném světě nenarazíte. Lucu Bessonovi se podařilo natočit atraktivní pohádku a kvalitní je i český dabing.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Vizuální stránka filmu je kupodivu velmi dobrá. Děj je však blízko bodu mrazu. Za povšimnutí stojí snad jen závěrečné koňské závody, které jsou docela povedené. Jinak je to však nuda a dojem nezachrání ani Alain Delon v roli Césara, ani se spřežením závodící Michael Schumacher. Ale menší děti to možná může trošku pobavit...

A-Team: Poslední mise (2010)

Hodně zábavné akční pokoukání u kterého se člověk slušně odreaguje a vypne mozkové závity. Povedená je scéna s padajícím tankem z letadla nebo třeba akce na výškové budově německé banky. Když k tomu přičtu svérázný humor sehraného týmu a jejich plánování akcí, moje hodnocení nemůže být jiné. Já se pobavil a o to jde především.

Athénin poklad (1979)

I když má Roger Moore v uniformě svoje kouzlo, tento film mě příliš neoslovil. Místy je to komedie, místy jsou tu akční části, v některých momentech jsem se dokonce neubránil dojmu, že snad sleduji jednu z méně povedených bondovek. Ale hlavně mi to přišlo nějaké nudné. A nic na tom nezmění ani hvězdné herecké obsazení. Možná bych se na to díval jinak v době, kdy film vznikl.

Ať žijí duchové! (1977)

Jeden z našich nejlepších filmů pro děti a o dětech. Nechybí tu kvalitní příběh, humor, pohádkové postavy, kouzla, působivé triky a především vynikající písničky a hudba. Ještě dnes se přistihnu, jak si občas nějakou melodii brouknu. Tahle pohádka se dá vidět opakovaně a určitě neomrzí.

Austrálie (2008)

Docela povedený film z krásné australské přírody, který je vlastně takovým mixem několika žánrů najednou. Jsou tu prvky westernu, komedie, romantiky, dramatu i válečná část. Kidmanová i Jackman jsou dobře sehraní, ale Jackman se mi ve své roli líbil rozhodně víc. Působí tak nějak přirozenějším dojmem. Dobrým prvkem je vyprávění příběhu malým chlapcem, díky čemuž to má hned jiný náboj... Film jsem viděl na DVD, ale umím si představit, že od velkého plátna v kině bych odešel s ještě větším vizuálním zážitkem.

Auta (2006)

Výborné, výborné, výborné ! Perfektní příběh, brilantní a křišťálově čistá animace, jakou umí jen kouzelníci ze studia Pixar. Nenapadá mě vůbec nic, co by se dalo tomuto animovanému dílku jenom trošku vytknout. To se musí vidět, je to nefalšovaná zábava a pastva pro oči. Tvůrcům se ve veškeré úctě klaním ...