• Thriller

Nebezpečná krása (1998)

Sice příchuď limonády, ale obsahově zajímavý film. Kurtizány byly vlastně takovými průkopnicemi emancipace. Bylo to jediné povolání, které zaručovalo ženě finanční nezávislost a hlavně vzdělání. Zdá se, že na tom byly mnohem lép, než současné prostituky. Ostatně i ve společnosti zaujímaly vážené postavení.

Nebezpečná známost (2005)

Dobrý surrealistický snový film. U podobných dílek (David Lynch) mám problém s jejich délkou a nulovým dějem, jen houpání se na vlnách snu, mnohdy děsivého, někdy směšného, ztrácím nit a soustředění. Nebezpečná známost měla přesně tu délku, kdy člověk vydrřží sedět u obrazovky.

Nebezpečně výbušná trhavina (2006)

Není to sice tak dobré jako Adamova jablka, která se pro mne stala normou na posuzování čených komedií, ale i tak je to jedna z nejlepších dánských komedií, které jsem viděla. Takový dánský Trhák pana Bowfingera. Nejsem si jista, zda se dá označit za parodii Larse von Triera, spíš si dělá srandu z intelektuálských filmů obecně.

Nebraska (2013)

Tolik starých lidí pohromadě jako v tomhle filmu, jsem snad nikdy neviděla. Depresivní snímek o tom, jak to stojí za houby, když je člověk starý. Ani jedna sympatický postava, nesmírně ošklivé interiéry, prostě vidina toho, že to nejhorší přijde na konec. A celá tahle hrůza se vleče a vleče a vleče.

Nejvyšší nabídka (2013)

Na tu hrůzu, která se sem v dnešní době kupuje, je film jistě velkým osvěžením. Ale nechtějte po divákovi, aby uvěřil takovým nepravděpodobným peripetiím. A mnoho pasáží tam bylo zbytečných a pro děj nepodstatných. No a celkově to není fair....

Nelítostný souboj (1995)

Dva muži na opačných stranách zákona, stejně postižení svou zarputilostí a posedlostí. Oba se snaží o nějaký vlastní život, ale ztroskotávají, při svém běhu za kořistí musí běžet sami.

Neodvratná pomsta (2009)

Podivný film, v němž se vyskytují samí zlí hoši a ti buď sypou z rukávů hlášky drsné jak šmirglpapír, nebo jiným zlým hochům rozbíjejí nosy, čelisti, či celé hlavy, popřípadě je prostřílejí skrz naskrz. Cuba Gooding se celou dobu tváří velmi vážně, jakoby vás káral, že jste se uprdli. Téměř jediná ženská postava běhá celou dobu buď v růžovém pyžamku nebo bez něj, jakoby neměla na normální šaty, přestože její manžel má peněz plné kapsy.To, že se motivy zlých hochů nakonec objasní, film už příliš nevylepší. Máte z něj pocit, že si všichni zasloužili to, co dostali.

Neo Ned (2005)

Výborně zahrané. I když jsem kvůli absenci titulků tak úplně nepochopila průběh psychosy Rachel.

Neopouštěj mě (2010)

Velmi nepravděpodobný příběh. Mohl by snad někdo někoho donutit k dobrovolnému dárcovství orgánů? A copak by se dotyčný logicky nepostavil do opozice a nesnažil se utéct? Takže hlavní podivná myšlenka měla být umocněna milostným příběhem, který ale není uvěřitelný. Carey Mulligan skvělá jako vždy.

Nepoužitelní (2012)

Omar Sy je roztomilý, tedy aspoň v těch chvílích, v nichž jsem nespala, a těch mnoho nebylo. Francouzská komedie je zavádějící termín, někdy tam najdete poklad, ale často úplný blábol. Jako zde.