• Thriller

X+Y (2014)

Milý film, ale ne moc uvěřitelný. Myslím, že autisti jsou mnohem méně přizpůsobiví a opravdu se s nimi velmi těžko komunikuje. Navíc procento těch opravdu geniálních je velmi malé. Velmi dobře je ale zachycena matka Sally Hawkins, která trpělivě snáší všechny podivnosti svého syna, protože ho má ráda, což tedy rozhodně moc běžné není. V matematických příkladech jsem se samozřejmě neorientovala ani omylem.

Divoši (2012)

Není mi jasné, jestli to měl být thriller nebo komedie. Některé momenty byly opravdu velmi sebeironizující, hlavně scény se Salmou Hayek. Rozhodně jsem jí nevěřila, že je tvrdá hrůzu nahánějící šéfka..Jjediná sympatická postava byl Chon-Tylor Kitsch. Jinak je to spíš taková parodie ale bez stopy humoru.

Slídil (2014)

Na jednu stranu velmi dobrý film s výborným Jakem Gyllenhaalem, na druhou stranu odporná postava Lou Blooma, kterou byste nejraději sprovodili ze světa. Jak se dá manipulovat s divákem, jak s reportérem a koneckonců i s policií. Ale byla jsem ráda, když film skončil.

Švadlena (2015)

Hodně černá komedie o pomstě. Jediné, co mi vadilo, byl do očí bijící věkový rozdíl mezi "spolužáky" Kate Winslet a Liamem Hemsworthem. Mám jim to odpustit? No tak jo.

Odpíchnout se (1999)

Působí to jako filmové ztvárnění divadelní hry. Prakticky pořád jen dva herci, samé dialogy a žádný pohyb. Typicky americká klišé, tvářící se jako životní moudra. Nejvíc mne iritovalo, že jsem ty dva zahradníky za celou dobu neviděla ani chvíli pracovat. S takovou pracovní morálkou by si místo asi dlouho neudrželi. Ale na to, jak nevděčné to byly role, zhostili se jich oba dost dobře.

The Legend of Barney Thomson (2015)

Obrovské nadšení. Je to film pro milovníky britského černého humoru, skotské angličtiny, Roberta Carlyla a Emmy Thompson. Přirovnala bych ho k dánským komediím typu Řezníci, Adamovo jablko, O kuřatech a lidech.

The F Word (2013)

Spíš 3,5 hvězdy. Ale ono je tak málo dobrých filmů, že ráda přidám. Předvídatelná romantická komedie, která neurazí a mnohde rozesměje.

Tohle je náš svět (2016)

Četla jsem, že se režisér nesnažil o nějakou hlubokou sondu, ale chtěl jen pobavit diváky. To ale nevěděl, že u nás běžel velmi podobný film-dokument Navždy spolu. Tyhle dva filmy bych povinně promítala za sebou. Aby divák viděl, jak vypadá krásný sen, kdy jsou všechny děti krásné, chytré a umí Základní listinu lidských práv nazpaměť, plynně hovoří šesti jazyky a dokáží i v šesti letech přežít v přírodě, a jak vypadá skutečnost, v níž nejsou děti schopné souvislého slovního projevu ani samostatné myšlenky. Ale na druhou stranu mají oba filmy mnoho společného. Postava otce je velmi silná, v tom českém pravdivém dokumentu až demagogická a netolerantní vůči jiným názorům. Captain fantastic je zas mnohem realističtější ve svém závěru, kdy připouští, že život v úplné izolaci není možný. Je nutné dětem poskytnout svobodu, aby se sami rozhodli, jak se budou v životě realizovat a s kým. A k tomu rozhodnutí potřebují ten svět poznat. Herecké výkony skvělé, Vigo Mortensen charismatický.

Kosti a skalp (2015)

Nikdo mne nepřipravil na skutečnost, že film je absurdní komedie! V mnohém to připomíná Tarrantina, neuvěřitelně absurdní dialogy, pocta klasickému žánru, ale na to, aby to člověku vyrazilo dech a odneslo si to pět hvězdiček, se film trochu vleče a něco mu chybí. Ale jestli to něco režisér objeví, bude před námi nová klasika, na kterou bych se ráda těšila.

Olive Kitteridgeová (2014) (seriál)

Prvotní vlažnost vystřídalo rostoucí nadšení, které vyvrcholilo posledním záběrem posledního dílu. K tomu není co dodat.