• Thriller

Hon na lišku (2014)

Mám tady podobný problém jako u American sniper. Koho napadne točit filmy o úchylácích? Považuji to za nemorální. A když už to někdo natočí a já blbec na to čumím, mohl by se trochu věnovat konci příběhu. Bez kamaráda gůgla si člověk-divák udělá úplně falešný obrázek. Ale Stevu Carellovi přeju, jak skvostně a doufám že i úspěšně a oceněně se zhostil odporné role.

Americký sniper (2014)

Už jen skutečnost, že někdo natočí film o chlapovi, který je označován za hrdinu jen proto, že postřílel nejvíc lidí včetně civilistů a dětí, je úchylná. Film je ke všemu dlouhý, tady v Evropě asi nebude tak snadné ztotožnit se s klukem, kterýého nevzali na školu, takže se nechal nalejt do armády a pak se proslavil tím, že se neučil střílet. A rodiče, místo aby mu řekli "takhle jsme tě vychovali? to se nestydíš?" na něj jsou pyšní. A v neposlední řadě by mohli autoři trochu té délky z filmu věnovat přiblížení konce příběhu divákovi-nechci se šířit abych nerozsévala spojlery a nesklízela rány. Bradley Cooper není žádný herec.

Whiplash (2014)

Nádhera. jaké to štěstí, máte li talent a potkáte se s člověkem, který ho z vás fyzicky vyrve na povrch a dá mu zazářit. Miles Teller nevýrazný, zato J.K Simmons nepřekonatelně charismaticky jedinečně a dokonale uchvacující a nezapomenutelný.

Kód Enigmy (2014)

Ať si kdo chce co chce říká, já byla nadšená. Nevadil ani polopatičnost a zjevná nepravděpodobnost příběhu, jediné, co mi opravdu vadilo, byla Keira Knightley, která mi ale vadí vždycky. Jo, souhlasím s nejmenovaným uživatelem, že je to krysí čumák.

Birdman (2014)

Jedna hvězda pro Nortona. Jinak to byla nudná a dlouhá hrůza. Film o hysterických hercích na Broadwayi, jejichž největší a jediná ambice je být ještě hystričtějšími herci na ještě broadwayovštěší broadwayi a hrát přestárlé fláky, které nikoho nezajímají. Fujhnus fialovej.

Vyšší moc (2014)

Příliš dlouhé, ukacené a nevěrohodné. Ani jedna sympatická postava. A semo tamo pošahaný záběr, aby bylo vidět, že je to uuuuumění. Vystřihnout pár sněžných záběrů, dalo by s to použít jako reklama na lyžařské centrum.

Třetí hvězda (2010)

Absolutní nuda. Šíleně patetické a nesmyslné. V životě jsem neviděla takovou kamarádskou čtyřku, jaká je tady prezentovaná, s tak blbými dialogy a vyumělkovaným příběhem. Scéna na pláži strašná. Rádoby vtipná a rádoby šáhlá, ale ve skutečnosti strašná. A chudák Benedict musí hrát tak dojímaného a dojemného chytrého mladého muže na odchodu ze života, že nad tím sám musel uronit nejednu filmovou slzu. Co jsme komu, my, poctiví filmoví fanoušci udělali?

Miluj souseda svého (2014)

Bohužel je film hodně odvozený od britského About a boy. Konec je skoro úplně opsaný a to mne značně otrávilo. Jinak Bill Murray je standardně dobrý a Jaeden Lieberher je skvělý. Chris O Dowd je kouzelný také jako vždy. Takže film má své nesporné klady ale také nepřehlédnutelné a bohužel neodpustitelné přehmaty.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Velké zklamání. Takový krásný příběh a tak zpackaný. Místo aby bylo těžiště filmu v boji Mojžíše i hebrejců se svou vírou, vidíme bohatství Egypta, honičky v impozantních leč málo uvěřitelné kulisách a kostýmech. Spoustu důležitých postav se Scott neobtěžovat divákovi představit (Aron, Miriam jen letmo, Jetro) a kdo příběh nezná, tomu jej film nepřiblíží. Jak mám ráda Christiana Balea, tak jako Mojžíš mne opravdu nepřesvědčil. V duelu Mojžíš-Paddington vede na celé čáře medvídek z Peru.

Paddington (2014)

Velké nadšení. Viděla jsem původní verzi, která u nás běží v omezeném čase a bez titulků, ale rozuměla jsem skvěle. Příběh medvídka, který hledá lidskou rodinu, jenž by se o něj postarala, tedy taková klasika podobná jako Myšák Stuart Litle. Krásná angličtina, krásná výtvarné stránka filmu, byla jsem nadšena kostýmy Sally Hawkins. Když to srovnám s Exodem od Ridleyho Scotta, musím říct, že je to nesrovnatelné. Paddington je mnohem větší frajer než Mojžíš v podání Ch.Balea.