• Thriller

Interstellar (2014)

Film mne nadchl, i když není z těch, které zvládnu vidět víckrát. Připadal mi myšlenkově velmi košatý a filosofický, podobně jako 2001 SO. první asi čtvrtina byla na můj vkus velmi americká, ale jak se Cooper dostane do vesmíru, je to už v tomto směru mnohem snesitelnější. Samozřejmě si netroufnu hodnotit fyzikální teorie a nakolik je to všechno založeno na odborných konzultacích, ale pro laika jako jsem já, to logiku nepostrádalo. Film není tak zběsilý jako Inception, ve skutečnosti nechápu, jak se mohl zaplatit, puberťáci vedle mne se očividně nudili. Ale donutí člověka přemýšlet trochu jiným směrem. A obsahoval-podle mne- v kinematografii nový prvek, dojetí vzbuzující scénu, při níž člověk pláče nad časem.

Equalizer (2014)

Mám ráda filmy, kdy jedinec holýma rukama překoná veškeré nebezpečí a rozpráší celou mafii. Kdo by si nepřál mít takového manžela nebo tátu nebo aspoň souseda.

Noční jízda (2013)

Na film jsem se podívala kvůli Tomu Hardymu. Je sice dost dobrej, ale ...nemohu sympatizovat s chlapem, který se chová jak kretén-mám li být velmi slušná, a neomlouvá ho ani to, že nad sebou dokáže brečet. Ze všech životních rozhodnutí si vybral ta nejhorší a nejméně zodpovědná a bláhově si namlouvá, že se rozhodl dobře. No ale co mne nejvíc vyděsilo, byla skutečnost, že se největší lití betonu v Evropě dolaďuje necelých deset hodin před započetím. Máte nás, diváky, za imbecily?

Strážci Galaxie (2014)

Úžasná parodie na vesmírná sci fi. Od Galaxy Questu jsem se tak nezasmála.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Bezpečí předválečné Evropy, britské literární klasiky, z níž lze nekonečně čerpat a navazovat na Austenovou, Wilda, Dickense, krásné zahrady Francie a absolutně žádné problémy. Sázka na jistotu. Nemám nic proti bezproblémovým romantickým komediím, když jsou dobré, dostávají se do zlatých fondů kinematografie, ale tady nefunguje vůbec chemie ani logika. Kdyby hlavní postavy nesdělily divákovi, že se milují, tak by na to divák nepřišel ani omylem. A propos, Colina Firtha by neměli nechat líbat na kameru. Už v Brigit Jonesové mi z toho vstávaly vlasy. Hrůzou. Ten člověk to buď neumí, nebo si to nechává na své intimní momenty.

Chraň nás od zlého (2014)

Film o exorcismu. Derricksonův film V moci ďábla je sice uvěřitelnější, ale Eric bana a hlavně Edgar Ramirez jsou oba velmi krásní, takže nemohu dát méně než 4 hvězdy.

Nebraska (2013)

Tolik starých lidí pohromadě jako v tomhle filmu, jsem snad nikdy neviděla. Depresivní snímek o tom, jak to stojí za houby, když je člověk starý. Ani jedna sympatický postava, nesmírně ošklivé interiéry, prostě vidina toho, že to nejhorší přijde na konec. A celá tahle hrůza se vleče a vleče a vleče.

Disco Pigs (2001)

Tedy musím souhlasit s těmi nemnohými neintelektuálními diváky, že je to šílená s...a! Film o dvou retardovaných a velmi agresivních mladých lidech, kteří zcela oprávněně nemohou najít místo ve společnosti. Nechápu, proč společnost nachází místo pro ně a nezavře je do nějakého nápravného zařízení. Ke všemu se to vleče a je to nudné. Navíc se zde mluví příšernou angličtinou. No a ten konec!!!! Fuj.

Odpojit (2012)

Přesto, že je film zajímavý, skoro bych ho dávala jako povinný pro školáky a všechny lidi, závislé na sociálních sítích, člověk po několika dnech už ani moc neví, o čem jednotlivé zápletky spletitého příběhu byly.

Boj o patent (2008)

Spoiler! Taková americká pohádka o tom, jak se spravedlnosti učinilo zadost. Ale já nějak nemohu sympatizovat s člověkem, který opustí svých šest dětí jen aby si mohl masírovat ego.