La Bohème (2008)

Velmi citlivé zpracování klasické opery. Absolutně hvězdné výkony. Sice atmosféru kamenného divadla nic nenahradí, ale i tak fantastický zážitek.

Soumrak mrtvých (2004)

Na jednu stranu dokonalá blbost, na druhou stranu dokonalost sama. Vynikající anglický humor. Parodie bez přímého parodování, podobně jako Jednotka příliš rychlého nasazení (se stejnými herci).

Kam orli nelétají (1968)

Jeden z nejgeniálnějších válečných filmů. Krásně vytvořená zápletka, reálné scény, nádherné zvraty v ději. Takhle má vypadat perfektní film. Klobouk dolů před výkony herců i režiséra.

Den poté (1983) (TV film)

Dokonalý film. Snad nejreálnější zpracování následků jaderné války.

Super Size Me (2004)

Co k tomuto filmu napsat. Geniální, byť extrémně šílený nápad. Vůli k jeho uskutečnění je možné tvůrci jen závidět (ale dostatečně z dálky). Do fastfoodů jsem nechodil ani předtím, než jsem viděl tento film, po jeho zhlédnutí mě nelákají tuplem. I když je pravdou, že je film značně extrémní a pokud si někdo dá jídlo z fastfoodu jednou za měsíc, problémy se neprojeví.

Pojídač hříchů (2003)

Skvělý film s mimořádně zajímavým příběhem, nápadem a slušnými hereckými výkony. Film, který vsadil spíše na temnější atmosféru a kvalitní příběh než na komerční líbivost.

Dívčí válka (2004)

Dokonale ironický film s krásným suchým britským humorem. Zas jednou jsme se od srdce zasmáli, což se nepodařilo mnohým komediím.

Poslední prázdniny (2006)

Po dlouhé době film, který byl příjemný, milý a kupodivu i zábavný.

Drtivý dopad (1998)

Film v základu velmi podobný Armageddonu... až na několik drobností. Méně vědeckých chyb a logických nesmyslů (v Armageddonu jsme jich kdysi napočítali přes 40), reálnější děj i chování hlavních hrdinů a celkově mnohem lidštější přístup. Neboli - pokud chcete americkou akční podívanou - Armageddon. Pokud příjemný film, dost postavený i na reálných základech - Drtivý dopad.