S čerty nejsou žerty (1984)

Jediné, co mi na té pohádce vždycky vadilo, byla podivná princezna Adélka...:-) Ale jinak skvělá pohádka, jedna z těch nejlepších;-)

Tři veteráni (1983)

Sic je to velká klasika plná vtipných hlášek a hezkých písniček, mně tahle 'pohádka' nějak nikdy nepřirostla k srdci.

Jak se budí princezny (1977)

Na téhle pohádce mi odjakživa vadilo jedno: PRINC! Jak mohli obsadit Hrušínského do takové role? No dobrá, dejme tomu... Co ale pak vedlo režiséra k tomu, aby ho svlékal do půli těla?? Co do půli těla, vždyť má ty bombarďáky na půl žerdi... to mě vždycky odrazuje od sledování tohoto skvostu.:-)

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Tomuhle filmu jsem z velké části nikdy nepřišla na chuť... ovšem uznávám, že tam jsou nezapomenutelné hlášky.:-)

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nejkrásnější pohádka, jakou jsem kdy viděla. Nedovedu si bez ní představit Vánoce. (dřív ji dávávali 29., na mé narozeniny:-))

Vymítač ďábla (1973)

3 1/2 - jak napsala Galadriel;-) Každopádně se mi zdálo, že začátek se zbytečně táhne (možná to bude tím, že jsem viděla 'director's cut'), zato druhá půlka byla nadupaná... bála jsem se dost, ovšem očekávání byla větší... (i když možná lepší, že to nebylo ještě trochu větší 'maso', protože to už bych asi přítelovu ruku nikdy nepustila:-))

Šíleně smutná princezna (1968)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek... Perfektní Vondráčková s Neckářem. "A nohy? Ty nejsou vidět... Hm, mám pro ně jen jedno slovo Óóóó." Králové jsou dokonalí... a co teprve ti rádci?!:-) Pohádka, na kterou se dívám pokaždé, když ji v televizi zmerčím;-)

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Ten první rok, co je přestali dávat jsem ještě jako vcelku malé děvče nechápala, jak něco tak skvělého mohlo skončit! Koukala jsem na to každý rok, vždycky u babičky. Tudíž to pro mě má ještě o to znásobenou roušku nostalgie. Pamatuji si, že jedno léto je dokonce opakovali... nemohla jsem se nedívat;-)