Next (2007)

Teda, bol som riadne sklamaný, nahnevaný a naštvatý. Od takéhoto námetu sa dal urobiť podstatne lepší film. Najviac ma naštval koniec, ktorý bola absolútna kravina a bol to výsmech do očí divákom. Tie "zázračné" schopnosti Nicolasa mi prišli veľmi divné. Jediné plus bolo to, že to bolo zábavné, rýchle, adrenalínové a aj príjemne romantické. Nicolasa Cagea mám rád, takže jedna hviezda za neho a druhá za námet (nie scenár!!). Ale fakt po skončení filmu som mal sto chutí dať tomuto odpad. Teraz s chladnou hlavou dávam symbolické 2 hviezdy.

Test (2003)

Výborný film, kde až do konca netušíte, čo je vlastne test a čo realita. Dokonca aj po skončení mi nebolo všetko okolo jasné. Takéto tajomné záhady mám rád a ešte keď je tam hlavnou hviezdou Al Pacino a Colin Farrell, tak to nemá chybu!

Pláž (2000)

Zaujímavý film. Nemôžem povedať, že ja sa stotožňujem s názorom, že život má byť len o voľnosti v zmysle sexuálneho neviazaného uspokojenia, drog a nezodpovednosti za smrť zranených ľudí. Práve naopak, ale čo sa týka filmu, vzala ma krásna príroda a v takom raji by chcel žiť každý, ale ako som už písal iným spôsobom. Veľmi sa mi páčila zmena DiCapria na "Ramba", aj keď bola nedotiahnutá, aj ten záver bol taký nemastný-neslaný. Ale vcelku zaujímavý filmík, žiaľ pre mňa len na jedno pozretie.

More (1998)

Do šiestich minút natískať toľko emócií a myšlienok o živote, moci, úspechu, radosti a smútku sa podarí málokomu. Fantázia.

Trosečník (2000)

Veľmi, veľmi, veľmi smutné... To, kvôli čomu človek 4 roky prežije na pustom ostrove, nakoniec aj tak stratí. Záver bol ešte viac smutný, ale našťastie dávajúci určitú nádej. Krásne.

Bláznivé poslání (1983)

Ešte šialenšie ako prvý diel a o to viac zábavné. Ten robot z úvodu nemá chybu :D Musím dať plný počet, lebo som sa smial asi po celý čas tej hongkongskej šialenosti. Naháňačky, roboti, bláznivé gagy...

Intacto (2001)

"Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá." Tento výrok z úplne iného filmu charakterizuje tento film. V Intactu sa to šťastnými ľudmi len tak hemží. Či sú naozaj šťastní? Asi nie. určte by som ja osobne nechcel žiť s pocitom, že len ja mám šťastie a nikoho sa nesmiem dotknúť, pretože budú mať smolu. Veľmi depresívna myšlienka. Film sa mi veľmi páčil - mám rád takto ťažko postavené filmy o šťastí, náhode a podobne a rád sa zaoberám takýmito vecami. Dávam plný počet, pretože takýchto neotrelých filmov nie je veľa.

Beethoven 2 (1993)

Pokračovanie, kde je oveľa viac bernardínov, dokonca takých maličkých, zlatučkých, že si vás určite získajú. Ďalší filmík, ktorý ma sprevádzal detstvom a ja som tento film miloval aj milujem rovnako ako prvý diel.

Beethoven (1992)

Pre mňa osobne jedna z klasických rodinných komédií môjho detstva, na ktorú nedám dopustiť. Neverím, že ako deti ste to nemilovali tí, ktorí ste dali nízke hodnotenia. Veď je to zábava od začiatku do konca. Vždy som mal rád zvieratá a filmy s nimi a takéto aj keď trochu hlúpučké sú fajn. Možno nadhodnocujem, ale pre mňa je to film, ktorý som videl už minimálne 10x a kedykoľvek si ho môžem pozrieť a zabaviť sa.