Kalamita (1980)

Veľmi príjemný filmík, ktorý s ľahkosťou ukazuje naozajstné životné kalamity. Humor je veľmi príjemný, láskavý a Bolek Polívka jednoznačne žiari. K tomu pridajte krásu českej prírody a máte výborný film.

Pink Floyd: Živě v Pompejích (1972)

Túto fenomenálnu skupinu som vždy miloval. Páčila sa mi ich nadpozemská, nadreálna hudba. Tento koncert mi priniesol jeden úžasný zážitok a to, že ho nahrali v roku 1972 je fantázia. Mali asi najlepšie ozvučenie, techniku v tej dobe a myslím si, že nie oni sa stali otrokmi aparatúry, ale aparatúra sa stala ich otrokmi. Klobúk dole.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Tak toto nemá chybu. Humor od začiatku do konca, Rowan Atkinson dokazuje, že vie zahrať aj inú humornú úlohu ako Mr. Beana a takto sa mi páči. Britský humor milujem, takže ma to len potešilo a toto zvláštne zobrazenie britských dejín si môžu dovoliť len Briti. Paráda. Len nechápem ako mohli vyrobiť taký... ehm... dabing - ak sa to dá nazvať dabingom.

Blade Runner (1982)

Blade Runner - počúvať o tomto filme samé superlatíva, nadčasovosť, filozofickosť a ktovie čo všetko ešte a naviac keď sa človeku dostane do rúk Final Cut verzia - tak ako to konečne Ridley mohol pretvoriť na "svoj obraz", ma strašne navnadila. Tak to zhrniem len do zhluku slov - Vangelis, Rutger Hauer, Coca-Cola Enjoy!, dážď, atmosféra, smútok, jemná depresia. Ale Bohužiaľ, nemôžem tomu dať 5, niečo mi tam chýbalo. Nesplnilo to všetky očakávania, aké som čakal. Je to úžasné, ale nie 100%-ne. Ale záverečný preslov Rutgera Hauera je famózny. Niečo tak krásne, citlivé a smutné som už dlho nepočul.

Počátek (2010)

Inception je o snoch. A snoch v snoch. A v snoch v snoch v snoch. Fantázia. A nakoniec podvedomie vytvárajúce projekcie, ktoré vás chcú odstrániť. Hmmm, zažiť taký sen v reále, to by bolo niečo. Osobne ma veľmi dostalo vytváranie reality snov tej mladej "projektantky", to bola pecka. Len ľutujem, že som sa na Inception nedostal do kina, to by bol zážitok ako hrom. Hudba, ktorá sprevádzala celý film bola viac ako nadpozemská, taká doslova snová... DiCaprio štandardne výborný a ostatní taktiež.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Ty kokso! Takú hovadinu som dlho nevidel. Normálne by som dal odpad!, čo by si to určite aj zaslúžilo, ale vďaka tej "úžasnej" scéne pri útoku žraloka na lietadlo(!), kde som sa potom smial 5 minút, musím dať tú jednu hviezdu. Len kvôli tomuto, ale celý film netreba pozerať. Celý zvyšok stojí za starú belú.

Matrix Reloaded (2003)

Mne sa to páčilo. Nedalo sa čakať, že od výborného prvého dielu, ho tento čo len o stotinku preskočí, ale osobne nemám nič proti nemu. Bolo to zábavné, rýchle, adrenalínové, ale aj prekombinované. Tie nové vlastnosti Nea alias Supermana boli ale veľa aj na mňa. Keď on je tá "anomália", ktorá dokáže fakt zázraky, tak by mohol zničiť aj celý Matrix, nie? No logiku nechajme bokom a nechajme sa unášať (aj) súbojom Nea so stovkami Smithov a úžasnou naháňačkou na diaľnici. Plus neznášam konce ustrihnuté uprostred scény, to kde sme?

Mike Oldfield: Tubular Bells III (1999) (koncert)

Famózne. Krásna, doslova nadpozemská hudba ma sprevádzala po celé dve hodiny - najprv som si pozrel vynikajúci koncert s výbornými hudobníkmi a aj s krásnymi vokalistkami a hudobníčkami. Potom som si to pustil znova, zavrel som oči a relaxoval. Úžasné. Tá indicko-turecká časť ma dostala úplne.

Mafstory (2006) (seriál)

Príliš vulgárne na môj vkus, ale vtipné.