Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10///+soundtrack, malebná příroda, kamera, od Lea pěkně zahrané a zajímavý děj -DiCaprio na sebe poutá veškerou pozornost a to i díky měnší účasti áčkových hvězd, trošku by to chtělo vylepšit příběh./// Pěkný film skoro po všech stránkách, který můžete zhlédnout i vícekrát a to především díky výbornému soundtracku a nádherné přírodě. Děj je zajímavý avšak složitější, z tématu se dalo vykřesat více. Jinak Tilda Seinton je pěkná mrcha. A tak mě napadá, škoda že z toho neudělali teenagerskou vyvražďovačku :-)/// Celkem 78%/// ()

3DD!3

Takové to zamyšlení o lidech. O tom kdo jsme a co jsme ochotní udělat po náš styl života. O morálce, pomíjivých pocitech štěstí a lhaní si sami sobě,že jsme to vlastně dělali pro vyšší dobro. Garlandův námět chodí neprošlapanými ostrovními cestičkami v botách tupého američana s mladou tváří Leonarda DiCapria, který ničí vztahy a komunitu, která hledala lepší život, protože se ve skutečném světě nudila. Scény s Robertem Carlylem jsou krásnou manifestací moderního pojetí šílenství. Ani jedna postava tam není sympatická. ()

maxi6

.....Pro mne příjemný snímek z exotického prostředí, kde není nouze o dramatické pasáže, nepředvídatelný děj, nezvykle a zajímavě uzpůsobený scénář, k tomu na míru vyšitá hudba. Za zmínku stojí efektní zobrazení myšlenkových pochodů DiCapria. Jeho zdařilé nasazení a zvládnutí celé role mě vřele překvapilo a rozhodně bych ho nezařazoval do škatulky zde věčně opomíjených okopánků a pouhopouhých dívčích idolů. Zde to je o něco méně než u Cath Me If You Can, ale v mém případě se rozhodně dá vidět i vícekrát........budu zde u Beach asi jediná bílá vrána, ale už to tak je a bude....... ()

Frajer42

Párkrát jsem se během sledování koukl na hodiny. Film je poměrně dlouhý, takže si neudrží vysokou poutavost po celou stopáž. Rozhodně mě však velmi mile překvapil a velmi potěšil. Leo je nejlepším hercem současné filmové scény. Danny Boyle má na svém kontě mnoho solidních filmů. Tahle vzájemná spolupráce jim vyloženě svědčí. Mladému Leovi to dokonce dost sekne a věřím, že nejedny kalhotky nezůstaly suché. Ouška zajisté potěšil luxusní soundtrack, který se dokonale měnil dle aktuální atmosféry. Atmosféra se místy dala krájet. Od úvodní mystické cesty za hledáním životního štěstí, kterou obklopovala neskutečně tajemná atmosféra. (Mimochodem, očekával jsem, že bude celý snímek o hledání tajemného ostrova. Leo se dostavil na pláž relativně brzy a snímek se od mých představ dost zásadně odlišil, což mě potěšilo.) Až po totální duševní rozpad, který byl opět velice krásně vykreslen. Jen jsem nečekal, že se na tak poklidném a idylickém místě zcela mimo civilizaci vůbec zbláznit lze. Sen se rázem změnil v boj o přežití a atmosféra se během pár minut přehoupla do úplně jiné roviny. Opět velice poutavé roviny. Moc velký dojem na mě neudělala ta vsuvečka se žralokem, který ročně usmrtí 1.5 člověka, což splnil jen na této pláži, neboť měl zřejmě velkou slabost pro švédské maso. Také mi malinko překážela ta přeslazená love story, kvůli které jsem musel nitrožilně několikrát přijmout inzulin. Snímek by si také určitě zasloužil silnější závěr, i když ten prezentovaný nebyl vyloženě špatný. Celkově vzato se jedná o dost kvalitní snímek s luxusní atmosférou, pěknou myšlenkou a pořádnou dávkou originality. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

Boss321

Ani pořádně nevím, co si o tomhle snímku myslet. Ale vím určitě, že dlouho ve mě žádný film nevyvolal takové rozporuplné reakce. Do poloviny jsem si říkal, že je to prostě úžasné a uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách. Ovšem ke konci se to vše začalo obracet a výsledné tři hvězdičky jsou při přihmouření obou očí, maximem co můžu udělit. Pro mne další film, ve kterém jsem se přesvědčil, že DiCaprio je výborný herec! ()

• Halucinační scéna z džungle připomínající videohru byla inspirována videohrou "Banjo-Kazooie" (1998). (L_O_U_S)
  • Po zotmení sa Richard (Leonardo DiCaprio) a Françoise (Virginie Ledoyen) prechádzajú po pláži a potom spolu skočia do vody, kde svieti planktón. Plávajú v celkom veľkej hĺbke, začnú sa bozkávať, vyplávajú nad hladinu a zrazu je im voda len po pás. (Raccoon.city)
  • Během natáčení došlo k nehodě lodi, která ohrozila život několika členů štábu, včetně režiséra Dannyho Boylea a Leonarda DiCapria (Richard). Nikdo naštěstí nebyl vážně zraněn. (don corleone)

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)