Zmizení (2013)

Skutočne mrazivý thriller, ktorý má veľmi pochmúrnu, depresívnu atmosféru, kde keď sa dozviete na konci čo a ako, nebude vám všetko jedno. Skvelé herecké výkony Jackmana a Gyllenhaala to ešte viac kryštalizujú. Výborný film, ale už ho nikdy viac nechcem vidieť. Jednak už viem čo a ako a je veľmi, ale veľmi smutný a depresívny.

Temný anděl (1990)

Zábavné akčné sci-fi béčko, ktoré má vynikajúce hlášky, skvelý humor a skvelého záporáka s bielymi vlasmi a očami. Film na jedno nenáročné pozretie.

Hodinový manžel (2014)

Dobre som sa zabavil aj s manželkou. Páčilo sa mi herecké zoskupenie, najmä Bolek Polívka, Lukáš Latinák, Eva Holubová a Jitka Čvančarová. Príjemná, takmer nevulgárna komédia až na Andyho Hryca, čo bolo ale fakt vtipné, inak nadávky neznášam. Odporúčam všetkými desiatimi.

Vetřelec: Covenant (2017)

Bol som zvedavý na nového Votrelca, ako bude príbeh z Promethea pokračovať. A dostal som to, čo som chcel. Nie je to samozrejme ten starý Votrelec, ale aj tento má správny drive, scény sú strašidelné, napínavé a krvavé a herci sú vynikajúci. Páčilo sa mi to. Aspoň som prišiel na to, kto stvoril Votrelcov. Super film, ale k plnému hodnoteniu mi niečo chýbalo. Asi Sigourney Weaver.

Putování tučňáků: Volání oceánu (2017)

Nádherné niečo. Takéto filmy sú tým najkrajším, čo môže človek vidieť. Som rád, že som bol so svojou milovanou manželkou na takýto krásny dokumentárny film, ktorý ukazuje aká krásna, ale aj drsná je príroda a ako krásne ju vytvoril Boh. Dojemný a krásny príbeh malého tučniačika nenechá chladným nikoho a určite vo Vás vyvolá príjemné pohladenie po duši. Prekrásne.

Okrsek 13 (2004)

Takmer 5-hviezdičková akčná nálož z dielne Luca Bessona sa mi veľmi páčila. Zaujímavý futuristický svet, kde je mesto rozdelené na okrsky ma veľmi zaujal a aj celá tá myšlienka s bombou bola výborná a na konci nečakaná. Super film so skvelými kaskadérskymi kúskami.

Expendables: Postradatelní (2010)

Ach, tak toto bol fakt krásny film a to aj napriek tomu, že násilia tam bolo fakt dosť a niekedy bolo až príliš (videl som režisérsku verziu na Blu-ray). Ale Sly nám naservíroval návrat alebo skôr peknú spomienku na roky 80. v tom najlepšom možnom. Ale okrem akčných scén ponúka tento film aj dušu, srdce na pravom mieste. To chlapské podpichovanie, rozhovory a chémia medzi nimi bolo vidno, že to nielen hrajú pre peniaze, ale pre pravého filmového fanúšika. Úžasné niečo, čo Sly spolu s ostatnými dokázali.

Pan (2015)

Pekné. Tak na jedno pozretie s výborným slovenským dabingom, ktorý je aj na Blu-ray. Ale viac ako priemer to Bohužiaľ nebude.

Dítě číslo 44 (2015)

Pre mňa výborný mysteriózny thriller s výbornou ponurou atmosférou, ktorá sa mi vryla pod kožu. Knihu som zatiaľ nečítal, ale mám ju vo vyhliadke, ale film si ma získal. Výborný scenár, perfektné zobrazenie stalinistického Ruska a perfektné herecké výkony Toma Hardyho, Noomi Rapace a Garyho Oldmana sú skvelou zárukou výborného filmového zážitku. Aspoň pre mňa.

Coherence (2013)

Veľmi originálny film, ktorý ma zaujal svojím mystériom, myšlienkou a všeobecne originálnym scenárom. Nato, že sa to odohrávalo v jednom dome (hoci ktovie, či len v jednom), som sa nenudil ani najmenej. Milujem takéto mysteriózne sci-fi filmy a tento som si pozrel na odporúčanie kamaráta a bol fakt super. Na 5 hviezdičiek to síce nie je, ale veľmi veľké prekvapenie som zažil.