Mongol - Čingischán (2007)

Škoda že sa to Bodrov sa to rozhodol ťahať po tej línii s Borte a neustálymi zajatiami, mohla z toho byť veľkovýpravná sága, o Džingischánovi, najlepšia v doterajších dejinách filmu. Takto len 75%.

Umění boje (2000)

Keď som si film púšťal, čakal som niečo podobné ako Vražda v Bielom dome.. ale to čo som videl by nevyprodukoval ani Jean Claude van Damme v roku 2004.. Už len začiatok je viac na smiech ako na akčné naladenie a keď vyplynie že je to súčasť politiky OSN (ktorá je vskutočnosti už len nevýkonný byrokratický aparát vysiaci na gumke gatí veľmocí) tak mi hlavou kývalo zo strany na stranu už ani neviem či od prekvapenia alebo smiechu.. celý film je predvídateľný, nudný a tie šokujúce zvraty sú skôr zvratky.. už sa ani nedivím, že Michael Biehn nevyťažil z Terminátora to čo Arnie.. Z tých dvoch hviezdičiek je jedna za tie sexi aziatku a druhá za pokus ukázať amíkom, že medzinárodná politika nie sú len obchodné dohody s Mexikom a boj proti kokainovým kartelom v Kolumbii.

Ďáblův advokát (1997)

Veľmi dobrá alegória na systém amerického práva a charakter amerických právnikov, ktorí idú až za hranice etiky a morálky pre vlastný prospech, alebo prospech klienta

Zastav a nepřežiješ (2006)

Jednoducho nadupaná adrenalínová pecka, ktorá nerieši nemoralizuje ale má riadne grády... s fajnym koncom

Pásla kone na betóne (1982)

Musím dať 5 hviezdičiek, kto nepozná realitu východu 80 (nielen osemdesiatyh :o) rokov, nepochopí :oD For YURAyura: to je hutorenie okolo Prešova ne Košicoch

9. rota (2005)

Tento ruský film je tak vojnový až je protivojnový.. perfektné exteriéry, zobrazenie skutočných vojakov (skor vystrašených a šokovaných chlapcov) v Afgánskej vojne, ktorým išlo len o to prežiť za každú cenu.. najprv som sa divil ako sa niekto môže dobrovoľne hlásiť do Afgánu, ale múdri ľudia mi to vysvetlili.. Rusi týmto filmom môžu pohodlne konkurovať vojakovi ryanovi a "skvosty" typu 6. batalión mu nesiahajú ani po nechty na nohách nieto ešte po členky

6. Batalion (2005)

Mladý, krásný, perspektívny americký boy s dobrou školou a prototyp amerického hrdinného veliteľa zabezpečia hladký chod oslobodzovacej operácie, umrie len jeden doktor ktorý nevie držať zadok (a hlavu) pri zemi... čakal som všetko možné ale takú trápnu nudu nie..

REC (2007)

Po pomalom slabom začiatku sa to pekne rozbehlo a ten koniec nemal chybu..

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Taky príjemný Conan na slovanský spôsob, ale ta podobnosť je tam až priveľká a práve z toho dôvodu je príbeh miestami až nudný.. škoda, ale plné 3 hviezdičky za pekne spracované prvky slovanskej mytológie, pohodový filmík (aj s tymi pokusmi o realistickú špinu a litre krvi) na upršaný podvečer-večer