Ferda Mravenec (1984) (seriál)

"Slečno broučínko, hned jsem vás poznal. Vy máte přece ten nejhezčí zadeček v okolí." Aranbula chlastá a bere prášky na spaní, Pytlík zase vykládá své interpretace filmů a maluje kubistické obrazy Berušky. Nechápu, jak se tohle může někomu nelíbit.

Jeníček a Mařenka (1999) (TV film)

Místní hodnocení (~40%) je dost nezasloužené. Tato verze se prezentuje jako krátký příběh s důrazem na dramatický projev herců, který je zvláště v podání Evy Horké skutečně až divadelní, což ale vůbec není na škodu! S divadelní složkou koreluje i použití levně vyhlížejících dekorací a scén. Btw. macecha, svolávající lesní duchy na nevlastní děcka kvůli žvanci, je skutečně zlá. Což je ovšem plus.

Čarodějné pohádky (2002) (seriál)

Bezvadnej seriál, ale místním zastáncům dobrého vkusu se líbit nemůže. Čáry máry kundrbet, ať tady mám pívo hned.

Příchozí (2016)

Exolingvistika je jistě zajimavý obor. Tento film je však myšlenkově postaven na primitivní interpreatci Sapir-Whorfovy hypotézy; sci-fi prvky slouží tak jedině k dokreslení sentimentálnímu vyznění celého snímku. Celkově film nedává moc smysl. Pro osoby očekávající v ději audio-vizuálního díla aspoň základní logické souvislosti, pro fandy science fiction a jazykovědce je tedy Příchozí jednoznačně FAIL.

Lucifer (2016) (seriál)

Adaptace vs comics je samozřejmě 0:1, ale nahlédneme-li na Lucifera jako na prostou televizní zábavu, navíc posunutou do žánru komedie, vychází mi L. pořád o dost lépe než ostatní ostudně nudná seriálová produkce, která se nedá sledovat ani jako podkres pro mytí nádobí nebo jinou bohulibou činnost.

Akai kagebóši (1961)

Akai kage-bôshi je barvotiskové rodinné drama, komplexnost zápletky nepřesahuje úroveň průměrné jihoamerické telenovely. Akční scény jsou celkem fajn.

Ghost Rider 2 (2011)

Obyč béčko na dobrou noc pro všechny hodné kluky a holky. Snesitelné, nemáš-li po ruce nic lepšího.

Pořad (2015) (pořad)

Kromě Maryška snad jediný kritický pořad v současné mediální marnosti. Nakonec jsem rád, že nemám televizi.