Ztracená brána (2012) (seriál)

Skloubit detektivku a mysteriózní prvky je těžké, musí se to umět. Podle mého soudu je nejdůležitější umět správně odhadnout proporce. Buď mám mysteriózní látku, v níž je krimi zápletka jaksi vedlejší (skvělá Devátá brána a její knižní předloha), nebo mám detektivku, v níž jsou některé prvky rozvinuty do absurdna - vražda za pomoci hypnózy, uprchlý orangutan, skrytá nenávist či obludný zločin skrytý v minulosti atp., ale mají stále reálný základ. Obávám se, že díla J. Stracha tuto vyváženost postrádají. Nedávám to ani tak za vinu režisérovi, jako spíše autorovi scénáře, který by chtěl od všeho moc velký kus. Výsledkem je ale špatná detektivka s plochými postavami a až komicky působící mystikou. Jinými slovy: Mystika v detektivkách působí dobře pouze tehdy, je-li skrytá, nedořečená, podáváná rafinovaně v náznacích. To se v tomto TV filmu bohužel nepovedlo.

Český žurnál - Ubytovny (2015) (epizoda)

Některé detaily dobré. Např.: Scéna s Marksovou hlasující "Neutrální" pro Stanjurův přílepek, který by fakticky umožnil obcím zavřít ubytovny ze dne na den, zakládá řadu otázek o profesní způsobilost této dámy. Možné interpretace však ve filmu nenajdeme. Jako celek podle mého neprofesionální a informačně chudé. Za největší nedostatek považuju absenci širšího pohledu na danou problematiku, prostě top-level-view.

Killjoys: Vesmírní lovci (2015) (seriál)

Ve srovnání s DarkMatter má možná obstojnější scénář, přesto je seriál nezáživnější než výše jmenovaný. Hlavně trojice hlavních hrdinů na mě působila extra nesympaticky.

Spectre (2015)

Bílá kočka potěšila...

Rick a Morty (2013) (seriál)

Zábavné svou nepředvídatelností.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

1. Díl bez napětí a plný blbosti. Ostatní: bez chuti a bez zápachu.

Lovci (1996)

Nevím proč, ale od tohoto filmu jsem si sliboval mnohem víc. Asi že jsem ho tak dlouho nemohl sehnat. Slabé hodnocení tedy odráží můj pohříchu subjektivní postoj, nicméně vidlácké realistické krimi-drama ze švédského zapadákova mě nijak zvlášť neoslovilo. Musí se nechat, že charakter postavy Leifovy je výtečný.

Vraždy na severu (2012) (seriál)

Ne tak dobré jako Hubert & Staller, ale přesto koukatelné.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Jako... V nouzi se na to koukat dá. Ale... Tyhle eskejpistické seriály z venkova, "který je přeci hrozně fajn", mě už nějak lezou krkem.