• Western

6 měsíců stačí, drahoušku (2018)

Nebolo to až také hrozné. Ten nápad a vzorec sa mi páčili, samotná súťaž ale mohla by spracovaná lepšie, tie situácie boli dosť slabé. A záver vyznel dosť trápne, ani slovo som Kleinovi nezožral. 50%

6 underground: Tajné operace (2019)

Nevediac, kto film režíroval, som si užíval úvodnú automobilovú naháňačku a hovoril si, veď to akoby to točil Bay. :-) Bola to fakt parádna akčná jazda s maximom búračiek a obetí, to si kaskadéri riadne mákli. Potom však prišiel čas na nejaký dej a už to začalo riadne drhnúť a vtedy som sa uistil v tom, že to je naozaj Bay. Opäť raz ukradol scenár zo stola Jima Wynorskiho, Alberta Pyuna alebo Freda Olena Raya, získal na to pekných pár melónikov a spravil si svoj akčný úlet. Keby to na stole niektorého z tých troch klasikov akčných D-čok nechal, bol by to odpad ako vyšitý, takto sme si mohli užiť aspoň niekoľko skvelých akčných scén a aj niekoľko krásnych ženských nôh. Zvyšok, čo sa týka diktátora vo vymyslenom štáte, ktorý ma ochranku zloženú snáď zo všetkých národností od Rusov po Číňanov, jeho problémov s bratom a skupinky vykonávateľov dobra, po ktorých ostáva len spúšť a skaza, nestojí za reč.

8 žen (2002)

Pomerne kvalitný francúzsky film so skvelými hereckými výkonmi herečiek a prekvapujúcim (aspoň pre mňa) záverom, ktorý veľmi pripomína príbehy Agathy Christie.

Крик души. Депрессия (2016) (TV film)

Zvláštny dokument, v ktorom sa dozviete okrem iného aj to, že treba navštevovať chrám boží a úpenlivo sa modliť, aby ste sa zbavili depresie... Celý film tvorcovia hľadajú príčiny vzniku depresie, pospomínajú toho veľa, no vo výsledku vlastne k ničomu nedospejú. Zaznejú tam aj zaujímavé a odborné veci, no celkový dojem je taký zmiešaný.