Parazit (2019)

Pro mě letošní vítěz Varů. Korejsky zvrhlá černá komedie, která nezůstává jen u laciných vtipů, ale komplexně vypovídá o rozdělené korejské společnosti. Jinak scéna s kapesníčkem a chilli omáčkou je top top top. [kviff 2019]

Yesterday (2019)

Tohle vtipná komedie. Je to něco mezi Láskou nebeskou a Milionářem z chatrče. Vtipy s googlováním neexistujících slov jsou super, písničky Beatles taky a Ed Sheeran, který si dělá prdel sám ze sebe je třešnička na dortu. Nic víc od toho nečekejte a budete maximálně spokojeni. [kviff 2019]

Lillian (2019)

Po dvou redbullech je to nádherný film, který už ale nikdy nechci vidět znovu. Hlavní hrdinka beze slova projde pěšky celé USA od New Yorku až po Čukotku. Bez dollaru, bez vybavení bez jídla a pití se prostě zvedne a jde. Neuvěřitelný příběh, který je zasazený do moderní doby, má předlohu v cestovatelce z roku 1927. [kviff 2019]

Bílý bílý den (2019)

Takovej typicky festivalovej, pomalej, severskej film. Pět minut koukáte na záběry domu, pak se dlouho nic neděje, pak na chvíli usnete, o nic nepřijdete a závěr je docela zábavný a akční. Scéna s ranním návratem na policejní stanici je úplně top. [kviff 2019]

Late Night (2019)

Bylo to takový odlehčení na závěr Varů. Chvílemi jsem si připadal spíš, že koukám doma na seriál od HBO než že bych byl v kině. Mám rád filmy z prostředí médií a zábavního průmyslu. A tohle byla taková pohodová televizní komedie. [kviff 2019]

Ke hvězdám (2019)

Výborný. Trochu jsem se bál, že to bude nějaká černobílá nuda, ale brzy jsem byl vyveden z omylu. Silný, místy až magický a zároveň bezútěšný film o americkém zapadákově 60. let, který je protkaný společenskými předsudky a alkoholismem. [kviff 2019]

Jan Palach (2018)

Docela hezky se na to kouká, ale kromě pár zajímavých scén (třeba té závěrečné) je film úplně plochý, bez emocí a bez nějakého bližšího rozpracování motivace Jana Palacha k jeho činu. Ten je zde vykreslen jako ztělesnění dobra, čemuž se nedá moc uvěřit. [kviff 2019]

Neboj, daleko neuteče (2018)

Neurazí, nenadchne. Fajn výkon Phoenixe v roli paraplegika-alkoholika. Příjemně se na to kouká, ale po skončení jsem měl pocit, jako bych všechny tyhle scény už viděl v nějakém jiném filmu. [kviff 2019]

První zrádce (2019)

Moc hezký a svižný mafiánský film. Je fajn vidět příběh Cosa Nostry z úplně jiného pohledu, zrádce, který je ale morálně konzistentnější než všichni ostatní obvinění kápové. Závěrečná scéna posune film ještě o level výš. Cosa Nostra si počká. [kviff 2019]

Avengers (2012)

Nářez, bomba. Už dlouho jsem neviděl takhle plné kino a snad poprvé v životě jsem zažil potlesk v multiplexu. Ani nevím, proč jen čtyři hvězdy. Bylo to vtipné, mělo to drive, závěrečná bitva byla kulervoucí. Snad jen pár míst tam bylo hluchých.